Ivusik_Pampusik
19.02.15,09:13
Dobrý deň,

mám vystavenú faktúru do ČR za výrobok + montážne práce s tým, že cena prác je vyššia ako cena výrobku.

Do Súhrnného výkazu uvediem faktúru pod kódom 2 (DPH, KV - nič)
alebo
mám faktúru rozdeliť na 2 časti: výrobok (DPH, KV - áno), práca kód 2 (DPH, KV - nič).

Aký postup volíte v takýchto prípadoch Vy?

Ďakujem.
KloferHladny
23.02.15,10:44
Podľa § 13 je miestom dodania tovaru, ak je dodávka spojená s inštaláciou, miesto, kde je tovar zmontovaný, inštalovaný. V tomto prípade CZ. Nie je to predmetom slovenskej DPH. Podľa poučenia k SV sa takáto dodávka tovaru v SV neuvádza. Záver: DPH nie, SV nie, KV nie
Ivusik_Pampusik
25.02.15,18:37
Takže ja som to nemala uvádzať nikde? (dala som to do SV aj DPH :) ) a oni potom klasicky samozdania či nie?
KloferHladny
26.02.15,08:05
no v svojom zákone o DPH majú také ustanovenie ako my v § 69 odst 2 (tovar dodaný s montážou ..) -"samozdaňujú" to u seba
Ivusik_Pampusik
26.02.15,09:56
a v DPH to prečo nemá byť uvedené ?? (mne to program načítal na r.15,16 ako dodanie s oslobodením od dane)
evuš
26.02.15,09:58
Ale to nemáš dodanie tovaru podľa § 43, ale dodanie s inštaláciou a to sa nikde neuvádza, eviduješ to len v podkladoch pre DPH..../pri prípadnej daňovej kontrole/
Ivusik_Pampusik
26.02.15,10:08
a prečo to nie je aj oslobodené od dane? lebo to nie je iba tovar + preprava? a faktúru bez DPH mám dúfam OK... oni sú SK firma ktorá je registrovaná pre daň aj v ČR dodalo sa to do ČR a chceli faktúru ako keď do zahr. sa faktúra robí bez dane preto som to šupla aj do DPH a SV a ako vidím tak zle