kolovratsk
19.02.15,10:13
Zatial som to riešil so Slovenskou sporitelnou a ty mi nanucuju internet od T-mobilu za 35eur mesacne vraj to je nutnost. Pricom viem, ze to maju viaceri na vlastnom internete.
Viete mi poradit, ze kde su najkorektnejsi, v ktorej banke. A kde to vychadza najlacnejsie? vdaka
bomo
19.02.15,12:51
Určite môžeš mať svoj vlastný internet. A odporúčam iné riešenie ako od mobilného operátora cez SIM, pretože takéto pripojenie je pomalé (ma vysokú odozvu - latenciu), takže je lepšie DLS alebo optické pripojenie. Zájdi do ostatných bánk a vyžiadaj si ponuku. Najlepšie je to samozrejme v tej banke, kde je firemný účet.
kolovratsk
19.02.15,14:21
toto bola ponuka slovenskej sporitelne, za internet mesacne chceli 35Eur(od telekomu) :) cize dohoda s telekomom:)
V danej prevadzke mam dsl od Orange, kedze nebola tam moznost ziadneho lokalneho. AKo podmienku POS terminal vraj vyzaduje staticku IP, lenze je tam mam dynamicku. Poplatok za zriadenie statickej je 35eur, a mesacne 8eur, co je samozrejme prehnane (lokalny maju max. za 4eura mesace, bez zriadovacieho poplatku a to je este verejna....staticka je u vacsiny zadarmo, ale to mi uz tazko teraz). Uvazujem ci by to bolo mozne riesit cez dyndns alebo cez nejake presmerovanie u loklaneho poskytovatela....nema niekto skusenosti? neprevadzkuje to niekto na DSL?
kolovratsk
12.03.15,16:48
Ma niekto skusenoti s worldline (atos), ake maju poplatky? pisal som na kontaktny formular, neozvali sa...
kolovratsk
25.03.15,05:41
dajte si do google: pos terminal svetforum

tuto to je veľmi dobre spracované
- nakonieč som vybral ČSOB POS terminál, ktorí majú najnižšie mesačné náklady aj províziu (tá sa da dohodou po čase znížiť)
- taktiez staci hocijaky internet, nie je treba verejna adresa(ako v pripade slsp) a za terminal nei su ziadne poplatky (ako pri slsp do 3600e okolo 16e mesacne navyse ku provizii banke....)