vvega
19.02.15,14:01
v minulom roku som bola do júla platcom odvodov do SP a počas toho času som bola pár krát pn. za tú pn ku mi prišli nejaké peniaze /nie na podnikateľský účet/ a neskôr som žiadala o vrátenie preplatku, kedže som počas pn platila plné odvody. čo s tým pri daňovom priznaní? uvádza sa to niekde? pretože v DP sa uvádza, koľko som zaplatila SP a ZP - to musím odrátať vrátený preplatok?
kn-alka
19.02.15,13:12
Nemocenské dávky nie sú zdaniteľným príjmom.

Vrátený preplatok z SP a ZP - musíš odrátať zo zaplatených odvodoch - logika: nemala si toľko platiť, nemôžeš si uplatniť vyššie výdavky
veronikasad
19.02.15,13:12
Nemocenské nie je zdanitelný príjem. Vrátené poistné zaplatené bez právneho dôvodu účtuješ ako storno VOZD - v členení poistné
vvega
20.02.15,09:44
a spýtam sa takto: ak si vôbec neuvediem do výdavkov do DP náklady na sp a zp - jednoducho mám ich zaplatené, ale dám nuly - neriešme či to pre mňa výhodne je alebo nie je - je to pre daňové priznanie nejaký problém? lebo neviem, kde budem teraz chodiť, koľko mi to vrátili a môj príjem bol nízky, čiže si nepotrebujem naháňať žiadne výdavky
Katy a R
20.02.15,10:19
v podstate si POVINNÁ uviesť do DP len všetky zdaniteľné príjmy ! ;) .. a ani DP nemusíš robiť do určitej hranice (1901)
vvega
20.02.15,11:08
tak je to vyriešené. príjem bol síce nad 1901, čiže dp povinné, ale nebudem uvádzať zp ani sp. ďakujem krásne
Katy a R
20.02.15,18:01
ale nie vždy je to šťastné riešenie ... napr možnosť nedoplatku na ZP (ale to sa nedá z tých údajov)