sisimka
19.02.15,15:25
kn-alka
19.02.15,14:26
a na čo to potrebuješ?
marjankaj
19.02.15,15:47
No predsa aby vedela od kedy má vystavovať faktúry s DPH.:cool:
marjankaj
19.02.15,15:49
Tvoj správca by to mal vedieť.
KEJKA
19.02.15,15:51
na frsr.sk bola kedysi možnosť zistiť aj dátum ičDPH, aj podľa akého § sa registroval. teraz ma to posunie vždy na VIES a tam je odpoveď len áno, alebo nie.
Ak ide o subjekt, tvoj klient, tak je to jednoduché pri elektronickom prístupe sa dostaneš do registrácií daní, ale to asi nie je to, čo potrebuješ.
Požiadaj o predloženie osvedčenia alebo kartičky k DPH.
emma01
20.02.15,06:02
Ako píše Kejka, teraz sa na portáli FS dozvieš len či IČ DPH je platné alebo nie. Na môj dopyt, prečo tam už nie sú uvedené relevantné dátumy ako to bolo na portáli DRSR, mi odpovedali, že tieto údaje tam boli nad rámec zákona. Ale vraj by to tam v budúcnosti mohli doplniť. Teraz si platnosť IČ DPH overujem na stránke www.icdph.sk. Má síce len informatívny charakter, ale i tak pomôže.
marjankaj
21.02.15,13:29
Takáto informácia je mi k ničomu. Ako mám skontrolovať vo februári firmu, ktorá prestala byť platiteľom k 31.1. Predsa doklady za január spracovávam až po skončení mesiaca. A faktúra za január môže byť vystavená až 15.2. Alebo to nemusím kontrolovať? Lebo zákon niečo také neprikazuje? Načo je potom kontrolný výkaz?
emma01
21.02.15,14:13
Tebe je možno takáto odpoveď nanič, ale možno niektorým členom porady tento link pomôže. Napr. pri kontrole IČ DP v tebou spomínanom KV. Mne napr. program vyhodí, že v KV mám neplatné IČ DPH za 1/2015. Na portáli FS zistím len, že skutočne je neplatné, ale neviem stade zistiť, do kedy platné bolo. No a na tom linku, ktorý som uviedla to uvedené je.
A viacmenej som reagovala na Kejkinu odpoveď, ako na prvotnú otázku.
marjankaj
21.02.15,17:11
Ešte raz sa opýtam.
Ktorý zákon mi prikazuje, že mám kontrolovať platnosť IČDPH, ktoré uviedol obchodný partner na faktúre?
emma01
21.02.15,19:36
Nerozumiem, na čo sa pýtaš, aký zákon ... Bavíme sa o kontrole platnosti/neplatnosti IČ DPH, ktorú poskytuje portál FS. Ako som už uviedla vyššie, reagovala som na Kejkin príspevok, na terajší stav FS, že sa tam už neuvádza od kedy- do kedy bol daň. subjekt registrovaný pre DPH. Ja ho využívam pri kontrole platnosti IČ DPH v súvislosti s KV, práve pre ten prípad, ktorý si uviedol, že vystavujem fa vo februári za január. Na FS je vo februári už uvedené, že IČ DPH je neplatné. Ale neviem od kedy je neplatné. No a na linku, ktorý som priložila to uvedené je. Takže viem, že v januári (mesiac za ktorý vystavejem fa, )ešte platcom bol.
Takže ešte raz, kde som spomenula, že ti dajaký zákon prikazuje kontrolovať IČ DPH uvedené partnerom???
marjankaj
21.02.15,19:41
Nehovorím, že si niečo také spomenula.
Ak mi zákon neprikazuje kontrolovať IČDPH, tak prečo by som tak mal robiť? Prečo by som mal niekde na internete zháňať informácie? Naviac ak sú iba informatívne?

Na tom linku som zadal firmu ktorá prestala byť platiteľom 31.12.2013 a IČDPH mi to nevyhodilo.
emma01
26.02.15,12:45
Neviem od kedy sú na tej stránke aktuálne údaje, ale ak napr. hodíš IČ DPH SK2022192579, tak ti hodí, keď sa kurzorom nastavíš na červené políčko, že IČ DPH bolo platné do 1. 1. 2015. Zákon mi síce neprikazuje kontrolovať jeho platnosť, ale ak už dopredu viem, že je neplatné, neuvediem ho do KV ako platcu a tým sa vyhnem prípadnej oprave, ku ktorej by ma inak vyzval DÚ, ak by som zadala už neplatné číslo. Máme vo firme totiž aj takých nájomníkov, ktorý nám neoznámia, že už sú neni platcami, alebo už nie sú vôbec zdan. osobami. Tak z tohto dôvodu si IČ DPH overujem i keď nad rámec zákona. :-)
majetok
21.08.15,08:20
Mne to na uvedenom linku ukazuje len to, že subjekt je platcom, nie je tam uvedené (ani keď sa nastavím na zelené políčko), odkedy je registrovaný. Pri podpise nájomnej zmluvy registrovaný nebol, náhodou sme zistili, že už má pridelené IČ DPH, ale neobťažoval sa nám to oznámiť. Teraz musím len čakať, či donesie kartičku.

Červené políčko sa objaví zrejme, ak už IČ DPH nie je platné a vtedy je tam asi aj uvedené dokedy bolo, či?