Iwett
20.02.15,06:15
Dobrý den,
môže mi niekto poradiť aké existujú poistky zodpovednosti pri práci SZČO-účtovník? A máte skúsenosti v akej poisťovni je najvýhodnejšie ? Ďakujem
Iwett
20.02.15,05:55
Ďakujem, ja hrabem na nete už dosť dlho, ja som skôr potrebovala osobné skúsenosti a doporučenie nejakej poisťovne
KloferHladny
21.02.15,09:18
skus Allianz
Dáša_
21.02.15,09:21
no mňa by skôr zaujímalo, ako takéto poistky fungujú - poznáte niekoho, komu poisťovňa niečo preplatila? A čo konkrétne to bolo?
Katy a R
21.02.15,09:25
hádam každá poisťovňa má poistenie zodpovednosti za škodu ... ale treba si dobre pozrieť - čo konkrétne v tom je.
Aby tam nebolo napríklad plnenie len v prípade, keď zhodíš niekomu ťažký šanon na nohu! ;)
KloferHladny
21.02.15,09:58
je to definované ako profesná zodpovednosť + definovaná minimálna poistná suma + spoluúčasť + napr. právne zastupovanie v prípade sporu so štátom. Vyskúšaj u rôznych poisťovní, poradia, navrhnú (veď si ich zákazník)
Jarka 1
21.02.15,10:24
Práve nedávno mi kolegyňa povedala, že jej poisťovňa odmietla zaplatiť plnenie za pokutu, ktorú dostal klient. Zabudla mu odoslať výkaz a poisťovňa to odôvodnila tým, že platí iba za neúmyselné chyby. Čo všetko je podľa nich úmyselná chyba, povedať akosi nechceli, tak samozrejme poistku hneď vypovedala.

Takže aj ja mám v pláne si tento výraz overiť v mojej už roky uzavretej poistke.
Iwett
21.02.15,13:50
Ďakujem za radu, nezávisle na odpovedi som sa aj ja rozhodla pre Allianz... v 5-tich poisťovniach mi odpísali že nepoisťujú, zostala mi kooperatíva a alianz, tak som sa rozhodla pre allianz...
Iwett
21.02.15,13:55
Ja som nemala doteraz poistku žiadnu, kedysi som sa pýtala a bolo mi povedané, že poistka nezahŕňa náhradu penálov a pokút...tak som nemala žiadnu. Čo mi majú nahnradiť okrem penálov a pokúť? Zlomené pero? Ale teraz som našla, že zahŕňa aj pokuty, tak som sa dala poistiť...podľa zmluvy to vyzerá dobre, a poisťovák mi povedal, že nedávno vyplácali účtovnej firme nejaké penále. Spoluúčasť mám 100,- € a ročne je to cca 200,-€. Tak som sa poistila. Budem lepšie spávať.
eduard2000
25.02.15,11:11
skús UNIQA , taketo poistenie určite dojednávajú ako profesnu zodpovednosť
eduard2000
26.02.15,06:23
neskúšala si UNIQA ? da sa to tam dojednať aj pre SZČO aj pre firmu .