Marianna01
11.05.06,18:01
Chcela by som sa opýtať: Ak zamestnankyňa nastúpila v r. 2000 na materskú, ktorá mala trvať do konca roka 2003, ale v auguste r. 2003 sa jej narodilo ďalšie dieťa, čiže opäť nasúpila na materskú, má za 28 týždňov MD v r. 2003 nárok na dovolenku? Z r. 2000 ju mala preplatenú. Čo s rokom 2003 - berie sa 28 týždňov aj pre účely dovolenky ako odpracované?
Ďakujem
Tweety
11.05.06,16:12
Chcela by som sa opýtať: Ak zamestnankyňa nastúpila v r. 2000 na materskú, ktorá mala trvať do konca roka 2003, ale v auguste r. 2003 sa jej narodilo ďalšie dieťa, čiže opäť nasúpila na materskú, má za 28 týždňov MD v r. 2003 nárok na dovolenku? Z r. 2000 ju mala preplatenú. Čo s rokom 2003 - berie sa 28 týždňov aj pre účely dovolenky ako odpracované?
Ďakujem Trošku poopravím. MD nemôže trvať tri roky. PO ukončení MD, teda 28. týždňoch mamička nastúpila na RD.Neprítomnosť v práci pre čerpanie MD sa počíta do nároku na riadnu dovolenku.
Marianna01
11.05.06,16:16
Trošku poopravím. MD nemôže trvať tri roky. PO ukončení MD, teda 28. týždňoch mamička nastúpila na RD.Neprítomnosť v práci pre čerpanie MD sa počíta do nároku na riadnu dovolenku.

Samozrejme Lenka, v pomätení mysle som napísala MD na tri roky. Ospravedlňujem sa. Takže teraz, keď zamestnankyni skončí rodičovská a zároveň rozviaže prac. pomer, jej je zamestnávateľ povinný preplatiť pomernú časť dovolenky, nárok na ktorý jej vznikol v r. 203. Chápem správne?
Tweety
11.05.06,16:21
Samozrejme Lenka, v pomätení mysle som napísala MD na tri roky. Ospravedlňujem sa. Takže teraz, keď zamestnankyni skončí rodičovská a zároveň rozviaže prac. pomer, jej je zamestnávateľ povinný preplatiť pomernú časť dovolenky, nárok na ktorý jej vznikol v r. 203. Chápem správne? Ak má nevybratú dovolenku, pri ukončení PP jej ju musí zamestnávateľ preplatiť. mimotemy Zatiaľ som stále Maja.
Marianna01
11.05.06,16:23
Ak má nevybratú dovolenku, pri ukončení PP jej ju musí zamestnávateľ preplatiť.
Neviem, či si rozumieme, dúfam, že len ja nerozumiem. Ona dovolenku pred nástupom na prvú MD a zároveň tú, ktorá jej vznikla počas MD už mala preplatenú. Nie som si istá tým, či za ďalšiu MD z r. 2003 jej vyplatiť pomernú časť... Ešte pridám, od r. 2000 už fyzicky neodrobila ani deň, stále bola na MD a RD
Marianna01
11.05.06,16:26
Ak má nevybratú dovolenku, pri ukončení PP jej ju musí zamestnávateľ preplatiť. mimotemy Zatiaľ som stále Maja.

Jáááj, Majka prepáč. Hovorím, že mám pomätenú myseľ dneska. Pred tým som si čítala príspevky od Lenky, preto som tam bez okolkov písala jej meno. Prepáč, nechcela som...:o
Tweety
11.05.06,16:31
Neviem, či si rozumieme, dúfam, že len ja nerozumiem. Ona dovolenku pred nástupom na prvú MD a zároveň tú, ktorá jej vznikla počas MD už mala preplatenú. Nie som si istá tým, či za ďalšiu MD z r. 2003 jej vyplatiť pomernú časť... Ešte pridám, od r. 2000 už fyzicky neodrobila ani deň, stále bola na MD a RD Za rok 2003, bola aj na MD, aj na RD. Za RD sa
kráti , za MD nie, teda vypočítaš pomernú časť. Možno, že jej nevyjde žiadna, treba to presne rozpočítať od kedy, čo, prečo a začo. Potom budeš múdrejšia. .
Tweety
11.05.06,16:32
Jáááj, Majka prepáč. Hovorím, že mám pomätenú myseľ dneska. Pred tým som si čítala príspevky od Lenky, preto som tam bez okolkov písala jej meno. Prepáč, nechcela som...:o Nestalo sa nič, len ja som si myslela, že už neviem ani svoje meno prečítať.:):cool:
Marianna01
11.05.06,16:34
ĎAKUJEM MAJKA, si skvelá :)