lucinka11
20.02.15,09:46
Dobrý...uzatvorila som poistku v amslicu v októbri 2012 s tým že do poistky som uviedla operáciu január 2012 endometrioza dala som sa poistiť aj na chirurgický zákrok...po dvoch rokoch som znovu podstúpila operáciu a amslico si teraz žiada dokumentáciu o predchadzajúcej operácii... v tom období som u ních ešte nebola poistená a na začiatku poistky si nevyžiadali žiadnu dokumentáciu ...teraz žiadam o poistné plnenie a oni mi to nechcú vyplatiť ak im nedodám lekárske správy o operácii z roku 2012...majú na to nárok???? Ďakujem
Chobot
20.02.15,09:11
Áno, majú na to nárok. PRi šwetrrení poistnej udalosti si preveria, či táto nová operácia nie je následkom tej prvej operácie, alebo či nemá iný súvis. Podľa toho bude poistné plnenie.

Pri uzatváraní si nepýtali podklady, pretože keby sa nevyskytla žiadna poistná udalosť, bolo by také šetrenie zbytočné. Teraz, keď nastala poistná udalosť, tak poistovňa má právo preveriť okolnosti poistnej udalosti.
lucinka11
20.02.15,11:08
...to je od poisťovni nekorektné....ale akceptujem to. Takže lekárske správy im zašlem a ukončim s nimi poistku. Ďakujem
lucinka11
20.02.15,11:13
...myslela som si že sú ústretový ku klientom...ale to je akurát tak reklama pre hlupákov .Ďakujem
Chobot
20.02.15,12:09
Divná je Rapid Life. Ostatné konajú tak, ako je to bežné. Upisovanie pri uzatváraní poistky a šetrenie pri poistnej udalosti je bežná vec.

Poisťovňa nie je charita, nerozdáva peniaze. Plní za poistné udalosti ak sú splnené poistné podmienky. A preto poistné udalosti šetrí. Áno, stane sa že niekedy niekomu nevyplatí, ale iba preto, že je to asi vylúčené z poistenia.
Chobot
20.02.15,12:11
Počkaj na výsledok šetrenia. Možno to nemá žiadny súvis a nakoniec bude poisťovňa riadne plniť.

Aj od teba ak si manžel vypýta 500 EUR, tak sa ho spýtaš na čo to potrebuje a prípadne aj doklad si od neho vyžiadaš. Tiež prešetruješ prípad.

A či ukončiť poistenie? To sa bez toho, aby niekto videl poistnú zmluvu nedá povedať. A najmä to vieš len ty, či chceš mať dané riziko pokryté alebo nie.