IVEB
20.02.15,13:18
Zamestnanci sú ubytovaní na služobných cestách v hoteloch, resp. penziónoch. Na dokladoch , ktoré sú vystavené na firmu resp. dokladoch z registračnej pokladne je uvedené ubytovanie , daň z ubytovania. Avšak cena za ubytovanie na základe cenníka uvedeného na internetovej stránke je spolu s raňajkami. Krátite zamestnancom stravné v cestovnom príkaze za raňajky ? Je v tomto prípade preukázateľnosť poskytnutia raňajok cenník na internetovej stránke?
Chobot
20.02.15,12:28
Ak je preukázateľné, že v cene za ubytovanie bolo aj poskytnutie raňajok (hoci aj z internetového cenníka hotela, aj keď to na doklade vyslovene uvedené nie je), tak firma môže (teda mala by) krátiť stravné za raňajky.
IVEB
20.02.15,12:54
Veď ide práve o to či môže, mala by alebo musí. Zamestnanci sa tomu bránia, veď to tam nie je uvedené, tak prečo. Ja osobne si myslím , že určite krátiť .Dôkazné bremeno je na zamestnávateľovi v prípade kontroly a neviem s čím prídu najbližšie kontroly , vzhľadom k preukázateľnosti oprávnených výdavkov a pod.
Chobot
20.02.15,18:20
Nemusí, je len na zamestnávateľovi, či je ochotný prehliadnuť klamstvo zamestnanca a mať kvôli tomu vyššie náklady. Na mieste zamestnávateľa by som krátil. A k vyúčtovaniu prac. cesty by som vytlačil ten cenník hotela, kde je uvedené, že v cene prenocovania sú raňajky.

Napr. takúto stránku:

http://www.ginoparadise.sk/index.php/cenniky/cennik-ubytovania

http://www.city-hotel.sk/10-sk-city-hotel/28-cennik-ubytovania-v-nitre


Zamestnanci sú špekulanti - aby dostali čo najvyššie náhrady, robia rôzne čachre-machre. Zažil som aj, že zamestnanec zbieral cestovné lístky v meste, kde bol na služobke a tie potom vyúčtoval (robil som kontrolu cesťákov a časy uvedené na lístkoch vôbec nesedeli s jeho itinerárom).
IVEB
23.02.15,08:42
Ja som si vytlačila cenníky ku všetkým hotelom , ktoré zamestnanci využívajú a všade sa tam uvádzajú ceny s raňajkami. Takže budem krátiť. ďakujem
Chobot
23.02.15,08:50
Zamestnanci asi nebudú radi tvojej iniciatíve, ale šéf ťa pochváli za úsporu náhrad. A tak je to aj správne, keď sa kráti.
AdrianaA
11.02.16,11:01
A čo v prípade, keď obedy a večere zabezpečí pre zamestnanca obchodný partner a nás o tom len informuje. Aj vtedy sa to považuje za preukázateľne zabezpečené stravovanie na služobnej ceste ?