Paula
11.05.06,20:10
V snahe poradiť inému prosím o radu: Akým prostriedkom čistíte (zmývate) lakované parkety....aby sa potom aj leskli (nebolo ich treba kvôli lesku niečim natierať) a aby sa nestali zároveň nebezpečným klziskom (pretože niektoré prostriedky obsahujú šmykľavú zradu :cool: )? Vraj kedysi bol vynikajúci, ale už sa nevyrába....možno vyrába ale pod iným názvom.Vďaka.
durisovad
11.05.06,19:00
Ja pouzivam EMSAL parquet. Ked sa pouzije nezriedeny, smyka sa, ale ak sa zriedi podla navodu, je to v pohode. Vycisti vsetko a dobre konzervuje. Pouzivam to uz dva roky a som spokojna.
evina
11.05.06,19:38
V snahe poradiť inému prosím o radu: Akým prostriedkom čistíte (zmývate) lakované parkety....aby sa potom aj leskli (nebolo ich treba kvôli lesku niečim natierať) a aby sa nestali zároveň nebezpečným klziskom (pretože niektoré prostriedky obsahujú šmykľavú zradu :cool: )? Vraj kedysi bol vynikajúci, ale už sa nevyrába....možno vyrába ale pod iným názvom.Vďaka.

Vlhká švédska /mikrovlákno/ utierka, po ničom neboli čistejšie a lesklejšie, a to bez chémie:)
Paula
11.05.06,19:46
Vlhká švédska /mikrovlákno/ utierka, po ničom neboli čistejšie a lesklejšie, a to bez chémie:)
Tak s touto utierkou bez použitia akéhokoľvek prostriedku okrem vody umývam všetko omývateľné okrem kuchynských riadov už 10 rokov....stále je životaschopná (ale stála 670,-, nie ako tie súčasné ničnevydržiace "za babku"). Jediná a stále žije:)
evina
11.05.06,19:52
Tak s touto utierkou bez použitia akéhokoľvek prostriedku okrem vody umývam všetko omývateľné okrem kuchynských riadov už 10 rokov....stále je životaschopná (ale stála 670,-, nie ako tie súčasné ničnevydržiace "za babku"). Jediná a stále žije:)

Tak skús aj parkety, uvidíš. Sú však už lacnejšie, a fakt dobré. Už som dnes doporučovala stránku, kde sa dajú nájsť, asi zle, tak do zajtra prezistím :)
Paula
11.05.06,19:57
Dík Evi.....poradím potom majiteľovi parkiet:) , ja mám iba lino, tváriace sa ako drevo a s tým problém nemám.
kukučka
11.05.06,21:51
mimotemy Pauli existuje aj špeciálna na umývanie riadu. Samozrejme švédska.
ALDA
11.05.06,22:03
Ja používam Parkeyt polich..je drahý, ale iba dva vrchnáčiky na 3l vody a sú krásne. Je aj na plávajúce aj drevené parkety./80m2/ 1l