kuravesele
20.02.15,19:03
Vie mi niekto poradiť, ako zaúčtovať PHM 80/20 v MRP, nakolko zamestnancovi je poskytnutá záloha napr. vo výške 300 EUR 335/211 a postupne nosí bloky ktoré sa mu odpisujú z tejto zálohy čiže 501,343/335...robila som to cez účtovný denník priamo doteraz.

Len keďže ideme používať paušál 80/20 cez účtovný denník to správne nepotiahne (lebo tam nie je tá fajočka "odpočet v plnej výške". Dá sa to zrejme iba cez pokladňu (alebo som na to zatiaľ neprišla)...Môžem si na to napríklad vytvoriť pokladňu, ale keď to dám zaúčtovať do účtovného denníka tak dám predkontáciu 501/335 a nie voči 211?
elisabeth
20.02.15,22:34
ja mám podobný problém - cez interný doklad účtujem PHM nakúpené platobnou kartou, vždy musím ručne opravovať v KV. Ale šlo by urobiťcez ostatné záväzky (aj keď je to pohľadávka) - tam je tiež možnosť odkliknúť, že nechceš odpočet v plnej výške a keď dáš zaúčtovať, tak máš nákladový účet a odpočet dph na správnej strane. Cez ostatné záväzky účtujem leasing, aby si to dostalo správne do KV a funguje to.
kuravesele
21.02.15,05:57
ja som to práve nechcela cez tie záväzky dávať, lebo sa mi to zdá zdĺhavé,a v tej pokladni stačí pár klikov...len to sa bojím, že keď do účtovného nedám 211 ale 335, aby mi to správne preklopilo...keď budem preklápať účto...ehm...malo by to MRP podľa mňa doplniť, lebo prečo by musel byť vo firme výdaj iba z pokladne...
elisabeth
21.02.15,14:50
tak to účtuj ako pokladni: zaúčtuj, že zamestnanec vrátil XY peňazí a zaúčtuj výdavok tiež za XY peňazí
kuravesele
21.02.15,15:53
asi to spravím tak, že to budem nahadzovať cez tú pokladňu (lebo mesačne to býva aj 30-40blokov), a do toho účtovného dám účet na 335...písala som aj mail do MRP, ak mi odpíšu tak to sem prilepím...