tomi888
21.02.15,09:30
dobry den, mam otvorenu s.r.o ktora nie je platca DPH. chcel by som poziadat o radu v podnikani noveho smeru,, mam zaujem o reklamacny poriadok, platny pre mna, ak chcem otvorit velkosklad pripadne aj predajnu s novymi ale tovarmi bez zaruky (tovar ktory bol otvoreny, odskusany a zabaleny naspat) doklad o kupe z krajin EU mam.. ,,tak uz nadobudnute,, jedna sa o elektro a domace spotrebice atd.. dakujem
kopretinka
21.02.15,10:25
Ak chceš predávať tovar bez záruky,tak načo ti je reklamačný poriadok?
Ale keďže zo zákona je na každý tovar 2-ročná záruka,tak nemôžeš podnikať v tvojom vymyslenom novom spôsobe podnikania.
Záruka sa nevzťahuje iba na konkrétnu chybu,ktorá ale musí byť vyslovene uvedená-napr.poškodená krabica,chýbajúca časť niečoho......
tomi888
21.02.15,11:18
ano, ale priklad secondhandy kupuju na zmluvu tovar(oblecenie) uz bez zaruky.. a taktiez nedavaju ziadnu zaruku na tovar.. kupujuci su s tym oboznameni oznamom priamo na predajni.. ja chcem to iste ale s inym tovarom
lujza.j
21.02.15,12:01
v sekáči kúpim "handru" aj za 50 cent...aj ty budeš mať také ceny?
ozaj ty by si si taký tovar kúpil.....čo chceš predávať....
kopretinka
21.02.15,12:18
ja som v žiadnom sekáči nevidela oznam o tom,že na tovar neplatí záruka.
fortunka
21.02.15,14:54
http://www.soi.sk/sk/Najcastejsie-otazky.soi

.....Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov. Pri veciach, ktoré sú určené na to, aby sa užívali po dlhšiu dobu, ustanovujú osobitné predpisy záručnú dobu dlhšiu ako 24 mesiacov. Záručná doba presahujúca 24 mesiacov sa môže týkať i len niektorej súčiastky veci. ....