Iwett
21.02.15,15:56
Dobrý deň,
chcem sa spýtať je dobré členiť číslovanie faktúr: tuzemské, zahraničné, dobropisy osobitne s vlastným číselným radom? Má to nejaký význam pre kontrolu, alebo uľahčenie ? Ďakujem
Tweety
21.02.15,15:03
Číslovanie kazdých osve je prehľadnejšie.
Iwett
21.02.15,15:05
Takže radšej si vytvoriť samostatné číslovanie? Začínam robiť v alfe a v skúšobnom príklade nieje samostatné číslovanie, tak som sa zamyslela, či si mám vytvoriť viac číselných radoch, alebo len jeden
Iwett
21.02.15,15:20
Ešte otázka, mám pridať členenie záväzkov, alebo rozčleniť došlé faktúry? Ďakujem
Tweety
22.02.15,09:00
Myslíš AE, ak tú, tak áno.
KEJKA
22.02.15,12:28
následne rôzne číselné rady musíš osobitne zakladať. Má to vyznám vo veľkej firme, kde ide o stovky faktúr, ale ak ich máš do roka napr. aj 200ks, zmestí sa ti to do 1-2 šanonov, význam nevidím. Dobropisy sú zvyčajne ojedinelé, tie by som číslovala a ukladala zvlášť, ale aj tie sú v rámci 1-3 šanonov "najditeľné" v prípade potreby.
fortunka
22.02.15,12:42
Záleží na tom, či je to tvoja firmička a ideš na ňu fakturovať 50-100-2000 faktúr... alebo či ideš robiť účto iným firmám...
Podľa mňa to nielenže nie je prehľadnejšie, zaberá to dokonca aj viac miesta... lebo ak to ešte dáš do osve šanonov... taktiež je tam väčšia pravdepodobnosť zabudnutia/omylov/opráv následne... zase plus môže byť prehľadnosť či niečo v PC nie je zle vzhľadom napr. k DPH.
U nás (bavíme sa o 15000ks VF, 1500 DF...) ... došlé fa jedno číslovanie, vyšlé fa ďalšie čislovanie... ostatné záv. a ostatné príjmy zase osve... ale v rámci toho všetko zaradom... pri ostatných firmách som sa tiež s tým nezabávala, aj tak nehladám doklady ručne... vojdeš do programu, pozreš číslo a nájdeš... (pri jednom-dvoch šanonoch nájdeš aj bez toho...)
Iwett
23.02.15,05:40
Ďakujem za rady, tak to nejdem oddeľovať, nemám toho tak veľa, bolo by to asi zbytočné