Bbb111
21.02.15,16:10
Ahojte, mam taky problem minul tyzden som bola vypisana na PN. Platim si DNP tak som to automaticky poslala na socialnu poistovnu, ale som evidovana na UP a uplne som zabudla ze to treba poslat aj tam tak som to tam poslala az tento tyzden. Teraz citam na stranke Up ze je to tam potrebne zaslat do 3 dni. Takze pocitam s tym, ze ma vyradia. Chcem sa spytat co to pre mna znamena kolko si budem mesacne platit odvody. Na PN budem dlhodobo. Dakujem
Katy a R
22.02.15,14:10
oznám dodatočne na UPSVaR - možno ťa ani nevyradia?
Ale ak aj by ťa vyradili - treba poriešiť v ZP - počas poberania nemocenskej dávky platí poistné za teba štát. SP to aj nahlasuje do ZP, ale s veľkým oneskorením, keď budeš mať cestu okolo - zastav sa tam radšej. (možno bude treba doložiť potvrdenie zo SP o poberaní dávky?).
ak máš prístup do el. pobočky ZP - skontroluješ, resp vybavíš od PC ;)
Bbb111
22.02.15,14:44
Na PN som od 9.2. , na socialnu som to poslala hned v ten den takze tam to vedia, len na urad som to poslala az o tyzden mailom kde mi pani odpisala ze moju pn nahrava a po ukonceni si mam prist po novy termin. Len potom mi znama co robi na UP povedala ze ma chcu vyradit lebo som tu pnku mala poslat do 3 dni. Takze ak ma aj vyradia staci zajst do ZP a nahlasit ze som bola vyradena pocas PN? Lebo na socialke moju pn eviduju. Davky zatial ziadne nepoberam. Bola som zamestnana 20 mesiacov takze podporu z UP som nedostala. Platim si sice to DNP ale davky za to ze som na PN by mi mali prist zo socialky az buduci mesiac, doteraz som na PN nebola. Dakujem za odpoved :) takze aj keby ma vyradili nebudem si platit ZP kedze som dlhodobo PN?
Katy a R
22.02.15,14:53
ešte raz - AK naozaj poberáš nemocenskú dávku (samozrejme, že ti na účet príde až 15.3.) - tak platiteľom zdr. poistenia je štát. Porieš si to v ZP, ako som písala. choď tam aspoň s Rozhodnutím, ktoré si už asi dostala - malo by stačiť. po skončení DPN bude treba platiť. .(ak ťa vyradili z evidencie UoZ)
a ani sociálne poistenie neplatíš počas DPN.