PetraM1
21.02.15,20:20
Včera som bola na chirurgii lebo sa mi pri kostrči spravila obrovská hrča. Chirurg mi to natezal a hnis odtial vytlačil a stale mal pri tom taku vatu alebo gazu. A ked mi to zatvoril a zašil tak kusok tej gazy mi zatvoril do tej rany. Ja som si to večer mala dat dole ale kedže to mam v rane a nešlo mi to vytiahnut, nechala som to tak, Iba som to obstrihla aby to až tak nevytrčalo. Poradte čo mam s tym spravit. Pondelok tak mam ist na kontrolu ale bojim sa čo mi s tym spravi, dufam že mi to odtial nasilu nevytrhne lebo ta bolest..čo sa s tym da robit?
lujza.j
21.02.15,19:27
buchač
21.02.15,19:29
Tomu sa vraví odborne "drén ".

Slúži na tzv. vytiahnutie hnisu z rany. Za žiadnych okolností ho pacient nemá vybrať len tak, bez príčiny ...záleží od rany.
Pri následnej kontrole chirurg vyberie drén, pozrie ranu, vyčistí ju a povie čo ďalej.

Keďže si si to mala vybrať sama, no nešlo to ?
Radšej nič nerob na silu, skôr niečo pokazíš. Do pondelka vydržíš, na kontrole ranu dajú dokopy...

P.S.
Zdrénovaný som bol nie raz...pohoda, vždy pomohlo.
arizona
21.02.15,20:46
Tym, ze si to obstrihala si si akurat uskodila. Ten koniec sa nechava narocky vonku,aby mohol lekar gazu jednoduchsie pinzetou vytiahnut.
Ale sa cudujem, ze ti to kazal samej vytiahnut. / a este z tak nepristupneho miesta/ Zasah do otvorenej rany by mal robit iba lekar v sterilnom prostredi a so sterilnymi nastrojmi. Rozumela si mu dobre?
Mila123
21.02.15,20:50
nebola tá gáza drenážou?
PetraM1
22.02.15,06:14
A do kelu keď si tak spominam tak vlastne on mi asi nepovedal že si to mám vybrať ale prišlo mi to také že to je logika že áno veď predsa vždy si obvazy aj všetko rany vyberám. A ak prebieha to vyberanie ? Je to bolestivé?
buchač
22.02.15,06:22
Ááááále trt bolestivé...
arizona
22.02.15,07:12
Neviem, ake obvazy si si vyberala doteraz.Ale ten dren je tam z logickeho dovodu. Nielenze je napusteny dezinf.latkou,ale aj brani,aby sa do otvorenej rany dostala nejaka necistota a sposobila infekciu. A vybratie drenu trva lekarovi 1-2 sekundy, takze ani nezbadas, kedy to vytiahol.
buchač
22.02.15,07:23
arizona

Čajočke viac lepí z doktora, jak z tej bolesti. ;) :D
Samotný absces, tlak hnisu na okolie musel bolieť jak sviňa, lokálka niečo svoje urobila. Ten rez spôsobil úľavu. Ako spomínaš, drén je tam z logického dôvodu.

To čaja chce niekedy aj rodiť ???
Ja som síce ešte nie a ani nemienim...ale ako som spomenul vyššie, nie jeden dren už zo mňa trčal.

Ale ten posledný si asi sám zaplikujem do rany na hlave keď sa picnem z tých "problémových" otázok.
PetraM1
22.02.15,07:34
Ďakujem všetkým za odpovede ;) A asi sa budeš čudovať keď ti poviem že som už rodila. Ale každá bolesť je O niečom inom A každá bolí inak preto sa pýtam
buchač
22.02.15,07:39
IDEM SA PICNÚŤ ...!!! :D :D :D :D :D
babka - ježibabka
22.02.15,09:37
Takto? Budeš nám chýbať :D:D:D:D:D http://smileys.cz/smiles/smajlici-strelba/smileys-cz-8.gif
Chobot
22.02.15,13:48
Podľa mňa to zle pochopila. Myslím, že si večer mala dať dole obväz alebo prelepenie, aby rana bola prevzdušnená a potom znovu pelepiť. To, čo trčalo z rany bola, ako napísala mila, drenáž, aby hnis mal kade vytekať, resp. aby ho tá gáza vpila do seba a nehromadil sa v rane. Tá drenáž sa odstraňuje na niektorej z kontrol, kedy lekár vidí, že rana už nehnisá. Niektorí si to aj sami odstraňujú:

https://www.youtube.com/watch?v=HLFNTIwz-5I
osky
26.02.15,06:51
pri citani mi az zle prislo.mas odvahu,fakt,ja by som si to Doma nespravila ani keby som to dostala prikazom od prezidenta-toto ma robit Doktor!!!!