drobnička
21.02.15,21:15
Dobrý večer, neviem sa nikde dopátrať odpovede na moju otázku, preto by som vás chcela poprosiť, či niekto z vás nemal takýto problém, prípadne či neviete poradiť. Zaujíma ma, či náš občan pracujúci v zahraničí a platiaci si tam zdravotné poistenie, môže sa v SR liečiť na zahraničný preukaz poistenca, keďže zdrav. poist. v SR neplatí. Jedná sa o psychické problémy. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Prosím, ak viete, poraďte. Ďakujem.
Mila123
21.02.15,20:17
bez problémov, vrátane ambulantnej, lôžkovej liečby
arizona
21.02.15,20:51
Aj na zahranicny? Si si ista? Ja myslim, ze potrebuje mat vybavenu slovensku zdr. karticku EU. Na zahranicnu zdr.kartu osetri lekar iba v nevyhnutnom pripade, napr. uraz.
Peggynka
21.02.15,20:54
Moja dcéra žije a pracuje v ČR.Na Slovensku má nárok len na akútne ošetrenie a repatriáciu (to všetko za tých istých podmienok,ako my;platby atď.) v rámci Európskej kartičky poistenia,ktoré lekár/zdrav. zariadenie vyfakturuje jej poisťovni cez VšZP v ČR.Tá zašle kópiu faktúry mojej dcére,aby odkontrolovala poskytnutú službu a až potom to poisťovňa zaplatí .Inak je možné liečenie len so súhlasom zdrav. poisťovne.
Iná situácia je,pokiaľ má Slovák,platiaci poistenie v zahraničí tzv.komerčné pripoistenie,vtedy to závisí od toho,čo si poistil (úrazy a následné operácie napr. na lyžiach atď).Dcéra si vždy zaplatí komerčné pripoistenie,keď ide na SK.
Mila123
21.02.15,20:55
som si istá na 100 %, fa zaplatí ZP ....sťahujem dávky lekárom, vystavjem fa, ZP ich uhrádzajú, ak majú poistenie v poriadku....
Arizona, neviem si predstaviť, aby napr. môj švagor, kt. pracuje v IT a je na dovolenke išiel na ošetrenie až 1200 km?????nemysliteľné.....
Mila123
21.02.15,20:57
ambulancie vystavujú fa zdravotným poisťovniam na SK, ak nie je možné určiť príslušnú ZP, tak ich vystavujú 25
Peggynka
21.02.15,21:02
Ale len akútne ošetrenie.Moju dcéru brala záchranka z ulice,bola v nemocnici tri dni a ak by potrebovala dlhší pobyt,česká poisťovňa by poslala pre ňu prevozovú sanitku,ktorá by ju odviezla do ČR.
Peggynka
21.02.15,21:04
Obvodný lekár,ktorý ju ošetril s komplikovanou virózou,mávol rukou,že nebude vystavovať faktúru do ČR a lieky napísal na mňa.Na SK je zo zákona povinná poskytnúť ošetrenie 25 (VšZP) a v ČR 111 (VZP).Fa ide od lekára /zdr. zariadenia na 25 a tá ju potom fakturuje českej zdr. poisťovni,ktorá vydala Eu kartičku poistenia.
drobnička
22.02.15,14:31
Ďakujem všetkým, ktorí si našli čas a napísali tu svoje poznatky. Prajem pekný deň.
Mila123
22.02.15,14:55
nie len akútne, ale aj bežné, napr. ošetrenia na psychiatr. ambulancii,,,,,,každý mesiac a tí istí ľudia (dispenzár. pacienti), viem o čom píšem....