csicsikorni
22.02.15,07:53
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím Vás poradiť,pracujem vo firme,nedostal som vyplatu za december 2014.Dna 15-eho februara som dal okamzitu vypoved zamestnavatelovi.Uz mam novu pracu,mozem nastupit hned,alebo musim pockat 1 mesiac?Dakujem za odpoved,

Ano,dorucil som zamestnavatelovi Oznámenie o okamžitom skončení prac.pomeru z dôvodu nevyplatenej mzdy 16.-eho februara.Nechodim do prace,som na PN od 01.02.2015

Ano,do 31,01,2015 som pracoval
veronikasad
22.02.15,06:56
Prepáč, nerozumiem. Doručil si zamestnávatelovi Oznámenie o okamžitom skončení prac.pomeru z dôvodu nevyplatenej mzdy (kedy???) a naďalej chodíš do práce ?

Pojem "okamžitá výpoveď" Zákonník práce nepozná.
veronikasad
22.02.15,07:06
Napíš, čo si presne do toho oznámenia zamestnávatelovi napísal
veronikasad
22.02.15,07:13
Prečo si pracoval ? Veď Okamžité skončenie znamená, že si pracovný pomer ukončil. Výplata za mesiac december bola doplatená ? Kedy ?
veronikasad
22.02.15,07:13
Príš cez komentáre, nedoplňaj do prvého príspevku
veronikasad
22.02.15,07:17
§ 69
Na začiatok

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
csicsikorni
22.02.15,07:32
Vyplatu za december som nedostal vobec,Vo februari uz som nepracoval,
ivka70
22.02.15,07:32
Mozes nastupit okamzite, ak tvoja PN skoncila, dnes mozes mat sucasne uzatvorenych aj viac PP, to problem nie je.
Podstatne je, aby tvoj Aktualny PP skutocne skoncil, teda aby dovod okamziteho skoncenia PP bol zakonny, co podla popisu asi je.
csicsikorni
22.02.15,07:33
Ked teraz skoncim PN,mozem nastupit na nove pracovisko?
veronikasad
22.02.15,07:34
Ivka, 16.1. oznámil skončenie PP, v práci pokračoval. Už nie je v lehote 1 mesiaca, aj keď je na PN-ke.
veronikasad
22.02.15,07:35
Či by bolo platné druhé Oznámenie o okamžitom skončení pra.pomeru - neviem.
csicsikorni
22.02.15,07:36
Vyplatu za december som nedostal vobec,Vo februari uz som nepracoval, Ked teraz skoncim PN,mozem nastupit na nove pracovisko?
veronikasad
22.02.15,07:38
Nastúpiť môžeš - môžeš mať dva pracovné pomery súčasne. Ale bolo by vhodné dať si najskôr do poriadku ukončenie prac.pomeru v predch.firme.
evittka
22.02.15,07:46
Ja som mala rovnaký problém s nevyplácaním mzdy a odišla som zo dňa na deň do inej práce. Vyhrážali sa mi síce paragrafmi, ale nepochodili, lebo oni sami porušili zákon. Takže žiadne obavy.
evittka
22.02.15,07:49
veronikasaid - ďakujem Vám za pripomienku....ale myslím, že sa na tom nič nemení......
ivka70
22.02.15,10:42
Ja som to pochopila tak, ze nedostal do 30.1. Decembrovu vyplatu, po 15 dnoch, teda 16.2. Okamzite skoncil PP pocas PN, ktora stale trva.
Ja nepisem o dalsom okamzitom skonceni PP, ten skocil. Musi ale ukoncit PN, aby mohol nastupit do novej prace.
ivka70
22.02.15,10:44
Ved pise, ze okamzite skoncil PP 16. Februara a vo februari v praci vobec nebol, nechodil teda nadalej do prace ...
ivka70
22.02.15,10:45
Precitaj si este raz, co podoplnal, lebo teraz ho pleties svojimi komentarmi skor ty :)
veronikasad
22.02.15,11:10
Prepáč, zle som prečítala. Myslela som, že okamžité ukončenie prac.pomeru doručil zamestnávatelovi 16.1.
Treba si preveriť v SP, či praovný pomer bol 16.2.2015 ukončený, o čom by mal dostať doklad aj od zamestnávatela.
veronikasad
22.02.15,11:13
zle som prečítala dátum doručenia Okamžitého zrušenia prac.pomeru (16.1.)
veronikasad
22.02.15,11:17
evittka, ivka70, zmazala som svoje komentáre (nedalo sa mi prečiarknuť ich), tak tie vaše teraz strácajú zmysel.
csicsikorni
22.02.15,19:24
Dali ste Oznámenie o okamžitom skončení prac.pomeru z dôvodu nevyplatenej mzdy,a hned ste nastupili do inej prace?
Atalka
17.03.15,17:16
dobry deň chcela by som sa aj ja informovat na podobnu situaciu..som zamestnana na neurcito a kedze som mala zdravotne problemy som na PN -/ mam 2PN po sebe lebo som mala 2 diagn. -prva od polky decembra do polky jan. a druha mi trva ale k veci do dnesneho dna som nedostala mzdu za december + nahr. mzdy za januar a chcem podat okamzite zrusenie..lenze ako som citala podla § 69 bod 3 zamestnanec moze skoncit prac. pomer v lehote 1 mesiaca odo dna ked sa o dovode na okamz. skoncenie dozvedel..tak sa chcem opytat mam sa odvolat na januar? / aby mi nahodou nenadhodil ze za december uz ta lehota vyprsala ? a este mam tam spomenut a vyplatenie dovolenky? /20 dni mi ostala
dufam ze som to napisala polopate.. :-)
veronikasad
17.03.15,17:24
kedy máte výplatný termín ?
Atalka
17.03.15,17:35
do 30 dna nasled. mesiaca..
Zuzanka_ba
17.03.15,21:16
Ahoj, na PN si bola od polovice decembra do polovice januara, a teraz si zase PN, takze si medzi PNkami pracovala niekedy v druhej polovici januara ak som dobre pochopila?
Na tomto v zasade nezalezi, ta lehota je subjektivne prekluzivna, tzn. pocita sa od casu kedy si sa ty dozvedela, ze mas dovod na okamzite skoncenie. Napriklad si si otvorila zakonnik prace. Takze v tejto veci nemaj obavy.
Takze, ak ti dlzi mzdu za december, nahradu mzdy pri PN za januar, atd, tak proste daj okamzite skoncenie PP z dovodu nevyplatenia takych a onakych poloziek. Odporucam tam spomenut vsetko co ti doteraz nevyplatil a je to viac ako 15 dni po splatnosti. Este kym skoncis PP, mozes urobit ustretovy krok ze mu posles vyzvu na uhradenie mzdy a nahrady mzdy, daj tam kratku casovu lehotu; teda ak nie je tvojim cielom skoncit PP.
Mozes a odporucam spomenut aj dalsie povinnosti zamestnavatela, teda aj vyplatenie nahrady mzdy za nevycerpanu dovolenku, § 116. Okrem toho ti vznikne narok na nahradu mzdy za dva mesiace, § 69.
Pri okamzitom skonceni PP daj pozor aj na to, ci nemas nejake veci zamestnavatela, od pracovneho telefonu, klucov, cez dokumenty atd u seba, treba mu vsetko vratit, aby bolo zrejme ze si si nic z toho nenechala.
Atalka
17.03.15,21:44
PN mala som 2 za sebou nepracovala som a nie nechcem sa tam vratit..dakujem krasne za odpoved