snurka
22.02.15,09:01
Dobry den. Manzel mal v stredu nehodu, vinnik ho nabral v plnej rychlosti z vedlajsej cesty, nedal mu prednost. Vysledkom bolo ze manzel sa dva karat otocil autom na strechu, ma udretu chrbticu ale vdaka bohu nic vaznejsie same nestalo. Vcera nas vinnik nehody navstivil s tym ze sa chce dohodnut s manzwlom aby ukoncil pnku aby nedosiel o vodicak. Ako sa zachovat ? Co ak sa niektore nasledky nehody ukazu napr o dva tyzdne? Pristupit na dohodu ci radsej ostat pn?
aktaK
22.02.15,08:09
no ja by som na toto určite nepristúpila, to Vám tu povie každý na porade,
...ale predsa, aké odškodnenie Vám navrhol, že váhate?! prezradíte? nakoľko o tom uvažujete...
snurka
22.02.15,08:23
Praveze nic kokretne, podla mna cakal do poslednej chvile kym manzel odniesol pnku k policajtom, neviem co si myslel, ale poculi sme ze je to dobry exot. My sa na to divame tak, ze sa to mohlo stat aj nam v opacnom smere a tiez by sme nechceli mat z toho problemy. V nemocnici ked sme sa stretli tak sa nemienil ani ospravedlnit, volal az ked bola pnka u policajtov.
Ide len o to, ze nevieme fakt ako sa zachovat, co z toho vyplyva pre nas ked na tej pnke ostane a co sa moze stat ak neostane.
bubkoch
22.02.15,08:29
ak nema ziadne zranenie tak je to jedno, aku skodu si chces uplatnit z jeho PZP ked bude mesiac na PN "bezdovodne" ? kazdy by chcel po nehode marodovat pol roka, lebo si mysli ze z toho vytrieska prachy :-DDD
a ked nema uraz ktory by si uplatnil zo svojho urazoveho poistenia, tak tiez nema zmysel natahovat dlzku liecenia ...
takze by som len zvazil vysku ponukanej sumy, zrejme mu ide o to aby bol posudzovany ako priestupok, nie trestny cin, o ktory by islo pri PN dlhsej ako 7 dni ..
ak sa nejake zranenie preukaze po istom case, tak ak dolozis lekarsku spravu ze to suvisi s nehodou, tak to na tvojom naroku z PZP vinnika nic nemeni, aj ked povodne ukoncil PN po 5-tich dnoch lebo sa "citil lepsie"
snurka
22.02.15,08:38
ved to ze nepotrebujeme z toho vytrieskat prachy a este k tomu niekomu prirabat problemy ze dojde o vodicak, bola to skareda nehoda, ktora mohla dopadnut ovela horsie ale vdaka kvalitnemu autu a airbagom sa takmer nic nestalo. Ide presne o to ze ludia nam hovoria ci sme sa zblaznili neist na pnku dlhsie ako 7 dni a podobne. Vsetci a co ked sa mu zhorsi stav napr. po tyzdni a podobne. Manzel chodi na sluzobne cesty a vela soferuje, takze sa vie vzit do tejto situacie. Na druhej strane, keby sa to stalo v opacnom poradi, zeby sme my boli na vine a on poskodeny, tak by nas urcite zodral z penazi :)
Dakujem velmi pekne za odpoved :) - a vysku sumy nezvazujeme kedze nic neponukol :)
bubkoch
22.02.15,08:50
jo, a este dodam, ze ziadne plnenie z urazoveho poistenia se NEPOCITA podla dlzky PN, ale podla standardnej doby liecenia alebo % plnenia ktore su dane tabuľkami ...
typicky priklad: do roboty/kancelarie mozem chodit aj s rukou v sadre, a nebude to mat vplyv na vypocet plnenia, ci uz deneho odskodneho za cas LIECENIA alebo CNL (% z poistnej sumy)
willma
22.02.15,09:00
PN by som účelovo nenaťahovala, ale na dohodu by som nepristúpila - hlavne ak tvrdíte, že vinník nehody sa prišiel dohodnúť až po tom ako zistil, že mu niečo môže hroziť. Manžel nech sa spoľahne na posúdenie lekára.
snurka
22.02.15,09:32
my ju nechceme ucelovo natahovat, skor manzel zvazuje ze ju ukonci kvoli nemu skor - na pn by mal byt 2 tyzdne. praveze manzel ani nechcel byt na pnke (workoholik), ale lekarka mu proste povedala, ze musi byt aspon tyzden, kvoli chrbatu. Nato prisiel vinnik nehody, ze sa chce dohodnut, aby ukoncil pnku do 7 dni, aby mu nevzali vodicak a pod.
veronikasad
22.02.15,09:52
čo ponúkol za ukončenie PN-ky ?
veronikasad
22.02.15,09:53
Lebo ak lekárka aspoň týždeň nedoporučuje výkon práce, dá sa to riešiť aj cez dovolenku.
dmc
22.02.15,09:53
PN by som urcite neukoncoval skor. Pokial vam lekar poznaci ukoncenie PN z dovodu vasej vlastnej ziadosti - neskor objavene suvisiace zdravotne problemy vam nemusi zdravotna poistovna hradit - resp. bude Vas "popotahovat" - ved ich poznate. Pri zacati trestneho stihania z dovodu ublizenia na zdravi sa bude ziadat znalecky posudok od znalca a ten podla zdravotnej dokumentacie a ineho vypracuje znalecky posudok, kde sa neposudzuje PN ako taka ale posudzuje sa doba obmedzenia na beznom sposobe zivota. Pokial v skrateni PN nemate osobny zaujem - neodporucal by som to.
snurka
23.02.15,18:07
nič neponukol - len proste orodoval sam za seba, ze proste musi nosit deti do skoly, skolky, a ze manzelka robi na smeny a tak
maximilian123
24.02.15,12:59
Dobrý deň, stretol som sa raz už s prípadom kedy lekár ukončil PNku po pár dňoch, alebo ju vôbec nevypísal. Ale je na Vás a lekárovi či už je pracovný režim bezpečný a či už nehrozia ďalšie následky. Všetko má však svoje plusy a mínusy. Ak práca manželovi uškodí, môžu sa jeho zdravotné ťažkosti natiahnuť na dlhšiu dobu. Dnes je tomu už Však sedem dní a policajti si zvyknú už nechať vypracovať znalecký posudok na dobu obmedzenia obvyklého spôsobu života. A tu už potom doba PN nehrá pre vinníka žiadnu rolu.