Silkov
22.02.15,20:58
Chodila som na školenie BOZP a školiteľ tvrdil, že vodič nákladnej a kamiónovej dopravy patri do 3. kategórii. V iných publikáciach je 2. kategória. Čo je správne?
frzanony
05.03.15,13:56
Odpoveď na tento dotaz by viac mal patriť do kategórie pracovníkov zo zákona 355/2007 Z.z., ale pretože zatiaľ nikto na to nereagoval, pokúsim sa uviesť svoj názor. Podľa môjho názoru majú i nemajú pravdu tí čo tvrdia, že vodič nákladnej a kamiónovej dopravy patri do 3. kategórie, ale to isté platí i pre tých, čo tvrdia, že patria do 2. kategórie. Neviem o všeobecne záväznom právnom predpise, ktorý by pracovné činnosti v závislosti na pracoviskách zaraďoval do kategórií 1,2 alebo 3,4. Z praxe viem, že profesia vodič nákladnej a kamiónovej dopravy nikdy nebola riziková práca. Ja osobne by som to riešil spôsobom, že by som vpracoval PZS pre 2. kategóriu a podľa § 30e odsek 15 ... zamestnávateľ určí profesie a pracoviská ..., zákona 355/2007 Z.z. v platnom znení, zaslal na Regionálny úrad verejného zdravotníctva s odvolaním sa na § 6 odsek 3, písm. k/ bod 1., a čakal.
Silkov
08.03.15,21:32
Aj ja idem vypracovať PZS pre 2. kat. a nech sa RÚVZ vyjadrí.
frzanony
13.03.15,14:49
Fajn. I ja som niečo vypracoval. Keď niečo dostanete od ÚVZ By som Vás poprosil, dajte vedieť ich názor, keď ja budem niečo vedieť tiež sa Vám ozvem, prospeje to nám obom, možno, že i ďalším. Ďakujem
Silkov
13.03.15,17:47
OK