Shadow39
23.02.15,11:05
Dobrý deň,
Došlo k najhoršiemu a bohužiaľ nevidím inú cestu ako rozvod manželstva. Avšak rád by som ho riešil formou dohody kvôli maloletému dieťaťu konkrétne má 17 mesiacov. Tu vzniká otázka ako formou to celé prebieha? Nejde mi o nadobudnutý majtetok ale o právo na výchovu dieťaťa a jeho navštevovanie. Rád by som svoje dieťa a ex. nechal bývať v mojom byte a taktiež platil všetky náležitosti spojené s prevádzkou a stravovaním. Háčik je v tom že napriek nezhodám by som v byte chcel prespávať. Dieťa by som chcel brávať kedy chcem a kam chcem samozrejme po dohode s ex. Taktiež by som do rozhodnutia sudu chcel uviesť že v byte nesmie byť cudzí muž ani sa podieľať na jeho výchove. Neviem či je toto v našom práve ošetritelné. Zjednodušene povedané s ex by som aj nadalej žil ale bez závezkov na materiálne veci.
Máte niekto súsenosť s podobným niečim ? Ako dlho trvá takýto rozvod ?

ďakujem
ivka70
23.02.15,10:17
Mozete sa s manzelkou dohodnut na nejakej forme spolunazivania kvoli dietatu, ale nemas pravo ju obmedzovat, ak si najde priatela, pripadne sa opat vyda, je jej na nej ako bude organizovat xpolunazivanie vasho dietata ,nej samotnej a jej noveho partnera.
Nemozes ani vyzadovat, aby byvali spolu s tebou, aj keby islo o tvoj byt.

Popozeraj si informacie o striedavej starostlivosti,. kedy by ste sa o dieta starali kazdy samostatne, na striedacku, napr po tyzdnoch. Mozno to by bolo prijatelnejsie riesenia ako pokus manipulovat svoju skoro exmanzelku kvoli spolocnemu dietatu.

Rozvod trva podla okolnosti rozne, moze byt po nom za 3 tyzdne a moze sa tahat aj niekolko mesiacov.
taiko
23.02.15,10:22
dobre chapem, ze sa chces rozviest, chces si robit bez obmadzeni, co budes chciet Ty, ale chces, aby aj ex-manzelka a dieta, robili, to co chces Ty? A za to, ze to budu ochotni strpiet, im ches platit zivotne naklady ? Co myslis pod "s ex by som aj nadalej žil ale bez závezkov na materiálne veci" ?
ivka70
25.02.15,09:27
Vetu o manipulacii si pre istotu vyhodil z textu?
Háčik je v tom že napriek nezhodám by som v byte chcel prespávať podľa uváženie manipuloval s dieťatom samozrejme po dohode s ex.
draik
25.02.15,10:19
Akakolvek dohoda medzi vami ohladom vyzivneho, stretavania sa s dietatom a spol. podlieha schvaleniu sudom, inak je nevykonatelna.