jobka
23.02.15,11:16
So zamestnávateľom sme sa dohodli o skončení pracovného pomeru § 63 ods.1 písm. b k 31.1.2015. Dohodou sme sa dohodli,že zamestnávateľ mi vyplatí 3 mesačné odstupné.Dňa 12.2.2015 mi dal pásku,kde bola len výplata za mesiac január bez odstupného, keď som kontaktovala účtovníčku,kde je odstupné povedala mi,že firma nemá peniaze a odstupné mi vyplatia neskôr.Ako mám teraz postupovať.Môže takto zamestnávateľ postupovať a argumentovať tým, že nemajú peniaze?
Chobot
23.02.15,10:30
Kde nie je, ani čert neberie.

Možno naozaj nemajú peniaze a doplatia ti odstupné neskôr, možno to urobili zámerne, aby ti urobili zle.

Aká je dôveryhodná firma, ako veríš nadriadeným? Ak neveríš, že nemajú peniaze, môžeš podať na nich trestné oznámenie za nevyplatenie mzdy. Ak sa preukáže, že mali peniaze a napriek tomu ich nevyplatili, tak to je trestný čin.

Je na tebe, či ešte počkáš mesiac, či ti to doplatia, alebo rozbehneš vymáhanie trebárs aj formou platobného rozkazu a exekúcie.

V prvom rade by som asi písomne vyzval firmu na doplatenie nevyplatenej zložky mzdy s lehotou 1 mesiac s upozornením, že ak si povinnosť nesplnia, budem vymáhať právnou cestou.
jobka
23.02.15,11:07
Ja som firmu pokladala vždy sa serióznu.Poslala so email šéfovi aj účtovníčke, aby mi aspoň vyrátali sumu ktorú mi dĺžia a približný termín kedy to vyplatia do dnešného dňa sa mi neozvali.
Chobot
23.02.15,13:14
A máš to odstupné uvedené aj v dohode o skončení PP? Máš vedomosti o tom, že by bola firma vo finančných problémoch?

Napíš doporučene ten list - výzvu.
jobka
23.02.15,13:23
3 mesačné odstupné mám aj v dohode.Ďakujem, dnes som im napísala výzvu a zajtra ju pošlem doporučene.Povedala som to aj ostatným,lebo nás prepustili 9-tich.Ešte raz ďakujem za radu.