Chrusťa
23.02.15,12:13
Potrebovala by som pomôcť. vyplňam DP a r.830 znie Kladný rozdiel medzi daňovou licenciou a daňovou povinnosťou určený na zápočet v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach (r. 810 - r. 800). uviedla som tam teda sumu. Následne som išla v zmysle poučenia do tabuľky K - Evidencia a zápočet daňovej licencie podľa § 46b zákona Tabuľku vypĺňa daňovník, ktorý v priznaní za zdaňovacie obdobie (príslušné alebo predchádzajúce) vykáže, resp. vykázal na riadku 830 alebo riadku 5 tabuľky J kladný rozdiel medzi daňovou licenciou a daňou určený na zápočet v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach.Priebeh zápočtu tohto kladného rozdielu v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach uvádza daňovník v
stĺpcoch 3 až 5 tabuľky. Ale pri vyplnení tej tabuľky mi vyskakuje hláška validačnej chyby r.1s.2 tab.K': má byť rovný r.5 tab.J 0
Neviete prečo? či tabuľka K má pre rok 2014 ostať prázdna? prosím poraďte ďakujem
Andyke
25.02.15,11:12
Vyplňuje sa tabuľka K aj v DPPO za rok 2014.
Chrusťa
25.02.15,11:32
dík Andyke už som si to našla, pravdepodobne na finančnej správe bola chyba u nich, keď som si to dala skontrolovať už o deň neskôr, už chyba nevyskakovala.