vejkkka
23.02.15,12:53
Zdravíčko, chcela by som sa opýtať ako sa obyčajní človek bez známostí môže(nemôže) dostať na pozíciu administratívneho pracovníka v armáde? Je niekde takáto ponuka práce uverejnená? Ďakujem
buchač
23.02.15,11:59
Čo je to administratívny pracovník v Tvojom ponímaní ???
lujza.j
23.02.15,12:12
Obciansky zamenstnanec...tak asi bolo myslene....
buchač
23.02.15,12:14
Lui...to je jasné...;)
Mňa zaujíma tá predstava o náplni práce.
lujza.j
23.02.15,12:15
Aha...:)
ivka70
23.02.15,13:15
Samozrejme, ze su povinne zverejnovane vsetky vyberove konania, napr. tu ich mas v ramci Ministerstva vnutra:
http://www.minv.sk/?vyberove-konania-statna-sluzba
Ministerstvo obrany
http://www.mod.gov.sk/kariera/

Ale ak si myslis, ze ide o nejake dobre platene miesta, tak zabudni, tabulkove platy.
expeeert
23.02.15,14:21
Tie najlepšie platené sú už dávno zadelené a dobre "strážené" a na ostatných sú rodinní prislušníci a známi, ktorí si nevedia nájsť robotu, tak majú aspoň dáku... :)
V štátnej službe sa bez minimálnych známostí zbytočne budeš pokúšať zamestnať...
misoft
23.02.15,14:26
Ani by som netvrdil - dá sa zohnať "flek" aj ako občiansky zamestnanec. Lenže ten flek - nič moc. Mzda niečo nad minimálnou, benefity skoro žiadne. Roboty veľa, pracovné zaradenie niekde úplne dole.
Jediná výhoda z toho je - že sa tituluje ako "zamestnanec štátnej správy", alebo "zamestnanec ozbrojených síl" - to je asi všetko.
vejkkka
23.02.15,16:04
Len som chcela vedieť či je to niekde uverejnené, alebo je to len o tlačenke. Na tých stránkach ktoré si napísala sú pozície len na vojenské funkcie
vejkkka
23.02.15,16:04
Neviem čo v tvojom ale ja mám v tom jasno ;-)
buchač
23.02.15,16:21
vejkkka

Decko mojo ....to, čo som ja už zabudol z tej vojny, to sa Ty nikdy nenaučíš a ani neprežiješ. :)

Máš to v tej hlavičke trochu popletené...ale nevadí, rokmi sa to (snáď) aj upraví - vyjasní sa ...;) :D
lujza.j
23.02.15,16:55
tabulka nepustí tak potom jedine+ osobné ohodnotenie a toť vsjo....áno niečo kúsok nad mini.mzdou napr. baba na oddelení z OP,CP.
Peggynka
23.02.15,16:56
Asi ako toť nedávno štrajkujúci zamestnanci súdov :eek:
buchač
23.02.15,17:00
Upratovačky snáď ešte potrebujú...či ?
lujza.j
23.02.15,17:03
možno ani to nie...upratuje firma...asi
misoft
23.02.15,18:12
Lui - nie "asi" - istotne!
lujza.j
23.02.15,18:20
moje decko minule výberové konanie na chyžnú...firma dva hoteli v ba upratujú...350e
vejkkka
24.02.15,06:54
Neviem načo komentuješ keď sa do toho hovno rozumieš! Prišla som si sem po radu a nie čítať nejaké primitívne, odveci komentáre. Želám Ti krásny den Búchač
buchač
24.02.15,07:05
vejkkka

Dal som priamu otázku, no odpoveď je (bola) nejasná. Preto je aj komentár v takom priamom - jasnom štýle písaná.

Aby si jasnejšie mala v tej svojej hlavičke, nuž upresním.
Čo sa týka armády, tak vedz, že som už nejaký ten rôčik na výsluhovom príspevku...po vyše 20 ročnej praxi v armáde.
Misoft má tých rokov odkrútených ešte viac.
Takže snáď niečo o tom hádam aj vieme.

Capisci ???

P.S.:
Tie expresíva ani neriešim...pusku na čelíčko Ti posielam...;) :D
avalik
24.02.15,07:40
S civilnymi miestami v rezorte obrany to nie je jednoduche, pocty zamestnancov su dane "z hora" a dlhodobo, neda sa navysovat podla potreby ako bezne v civile, a tieto obsluzne civilne funkcie su uz obsadene - fluktuacia zamestnancov je nizka, pretoze napriek nizkym platom, je zaruka ze plat kazdy mesiac na ucet dostanes. Volne miesto teda najdes jedine ak niekto odijde do dochodku alebo ako zastup pocas materskej. V oblastiach s vysokou nezamestnanostou preto necakaj, ze volne miesto najdes. Nic ti ale nebrani aby si sa isla priamo opytat ci nahodou nemaju volne miesto.

Zaroven ale je predpoklad, ze na to miesto bude potrebna bezpecnostna previerka. Vacsinou su to miesta vyzadujuce stredoskolske vzdelanie a tabulkovy plat sa pohybuje od 313,00 € mesacne (5.PT nastupny plat).
vejkkka
24.02.15,08:24
Ty si ma vyprokoval k expresívam. Možno o tom niečo vieš ale pýtala som sa otázkou ty si mi nato odpovedal taktiež otázkou. Neviem či ťa baví písať také podpichujúce slová. Ľudia si sem chodia po rady... Pusku na čelíčko? :-D dobre môj
vejkkka
24.02.15,08:30
Ďakujem
korela
03.03.15,14:19
Avalik, ale takéto mzdy určite nemajú napr. hovorcovia. Ak má kvality a iné predpoklady, plus zázemie, nič nie je nemožné. A kvalitnú predchádzajúcu prax.
marjankaj
03.03.15,14:31
No ak by mal kvality, tak tu by sa určite nepýtal.
korela
03.03.15,14:42
Pri ambíciách sa aj sny plnia. Niekde musí začať.
avalik
03.03.15,15:16
korela, koľko civilných hovorcov má rezort obrany? Predpokladám, že len jedného - na MO SR - a ten má tabuľkový plat podľa zákona o štátnej službe, v OS SR je tiež jeden - vojak. Ostatné funkcie sú sekretárky, zamestnankyne pracovísk registratúry a PAB, účtovateľky, prípadne miesta v skladoch. Všetko vyžadujúce max. stredoškolské vzdelanie. Ostatné funkcie sú obsadené vojakmi. Bufety, jedálne, upratovanie už zabezpečujú externé firmy, pretože to nie je náplň činnosti rezortu obrany. Plus na ministerstve sú aj civilné vysokoškolské miesta, štátna služba - tiež tabuľkový plat.
korela
03.03.15,16:46
Dnes sa pýtala, čo môže očakávať na pohovore do televízie. Predpokladám, že by mala záujem najskôr o hovorkyňu. Nevieme akú dlhú má prax, a uvedomujem si, že potrebuje o tomto rezorte aj niečo "vedieť". Ale každý vieme, ako sa tieto miesta obsadzujú. Oproti novinárskym platom majú hovorcovia luxus. Je to pre nich vykúpenie.
Keď sa pýtala, nejaký zámer má.
Dobre si spomínam, robil Bednár hovorcu na MO?
avalik
03.03.15,16:56
no keby chcela robit hovorkynu prave na MO, tak to hadam do zadania napise, ci? a miesta hovorcov su aj v inych rezortoch, nie len v obrane ... toto bola vseobecna otazka, tak aj vseobecna odpoved ale tykajuca sa rezorzu obrany ... sorry, ale ked niekto ide na pohovor do televizie este neznamena, ze ma zaujem o post hovorcu na ministerstve alebo na inom urade :) ... neviem aky maju plat novinari a neporovnavam ich ani s hovorcami, je mi to srdecne jedno ... a ked pises, ze "kazdy vieme ako sa tieto miesta obsadzuju" ... naozaj vies? uz si si vyberala hovorcu? alebo to mas info typu JPP?