colJohn
23.02.15,15:58
chcel by som kupit pozemok v Hanusovciach nad Toplou no na katasterportal.sk mi mapa nejak nefunguje...pozemok sa nachadza na Slovenskej ulici hned vedla pumpy na LPG...posielam aj foto pozemku...dakujem velmi pekne za akukolvek pomoc :)
Chobot
23.02.15,15:32
To nie je jedna parcela, ale 9 parciel:

2856/1 - LV 443
2857 - LV 1676
2859/1 - nie je LV
2860/1 - LV 356
2861/1 - nie je LV
2863/1 - LV 361
2864/1 - LV 461
2865/1 - LV 398 a
2867/1 - nie je LV.

3 z nich nemajú založený ani list vlastníctva, takže nevie sa, kto je vlastníkom. U ostatných parciel si pozri list vlastníctva na katasterportáli.

Na jednej parcele som napočítal až 8 vlastníkov, z toho 7 sú v USA. Obávam sa, že tie pozemky je nereálne získať.

NAvyše nad tými pozemkami vedú káble vysokého napätia - 110 kV a 22 kV, kde je ochranné pásmo 15 metrov na každú stranu, takže tam ti aj tak nedovolia stavať.
colJohn
23.02.15,16:56
Daukjem Vam za ochotu a namahu...skoda ze to neboli take spravy ake som cakal :/ ...a ak by som Vas skusil poprosit v tomto okoli najst parcelu s jednym vlatnikom vhodnu na zastavbu ?...zjavne ste ovela viac zbehly v tomto prostredi ako ja...ak nie tak aj tak dakujem za pomoc vazim si to
Chobot
23.02.15,20:09
Vôbec nie som z tej oblasti, naopak, som z opačného konca Slovenska. Všetky informácie, ktoré som uviedol som našiel na internete - Katasterportál a Google.

Preto bohužiaľ neviem poradiť iný vhodný pozemok na stavbu. Povedal by som, že treba osloviť realitnú kanceláriu, keby som bol presvedčený o ich odbornosti (tiež som podobnou požiadavkou oslovil jednu realiťáčku a ponuky, ktoré mi našla, stáli za milú JArmilu...). Lepšie je sadnúť do auta a povoziť sa po okolitých obciach. Buď nájdeš nehnuteľnosť, kde bude ceduľa "Na predaj", alebo ak sa ti niektorý pozemok či starý dom páči a je evidentne zanedbaný, tak cez katasterportál si zisti vlastníka a ponúkni mu, že to kúpiš. Prinajhoršom ti majiteľ povie, že to nepredá.
colJohn
23.02.15,21:35
sice som tou oblastou nemyslel vychod a tak ale aj tak dakujem...este jednu sluzbicku by som ta ale poprosil...pridal som sem este jeden prispevok a tam som vyznacil plochy ktore by som potreboval vidiet naparcelovane...no z tej katastralnej mapy printscreen ako si mi to poslal prv...ak by si mal cas pozriet sa nato bolo by to super...ale dakujem za vsetky info