ivet.b
12.05.06,09:27
Ahojte mile gazdinky Poradacky,
potrebovala by som poradit, ako odstranit zazltnute skvrny od potu v podpazusi na obleceni.
V dobe dnesnych " super ucinnych" pracich praskov sa mi stale nedari ich vyprat.
Mate niekto overeny recept na tento problem?
risko
19.05.06,10:12
napis svoju email adresu viem ti doporucit dobry pripravok ktory pouzivam aj ja
GabiZ
19.05.06,10:20
napis svoju email adresu viem ti doporucit dobry pripravok ktory pouzivam aj ja

Aj mňa táto vec veľmi trápi a mám ten istý problém. Nemôžeš ten prípravok doporučiť tu na fóre?
ivet.b
19.05.06,10:27
Som rada, ze konecne niekto zareagoval na moj problem.
Tvoria sa mi iba na niektorych typoch oblecenia, hlavne bavlnenych.
Mozes mi to poslat na SS.
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
risko
19.05.06,10:28
z akeho mesta pochadzas?
ivet.b
19.05.06,10:31
Ved to mam napisane v profile. :cool:
risko
19.05.06,10:41
v tom pripade ked si z trencina musela by som ti odoslat mail pretoze cez forum sa to odoslat neda skusala som
ivet.b
19.05.06,10:43
Ani SS nefunguje?
GabiZ
19.05.06,10:43
v tom pripade ked si z trencina musela by som ti odoslat mail pretoze cez forum sa to odoslat neda skusala som

Ja som ti v SS už e-mail poslala. Prosím, pošleš mi to? Ďakujem
ZuzanaA
19.05.06,10:45
Prečo toľké tajnosti s tým prípravkom???
risko
19.05.06,10:46
co to u teba znamena SS?
GabiZ
19.05.06,10:48
co to u teba znamena SS?

SS = súkromná správa tu na porade.
risko
19.05.06,10:48
ziadne tajnosti ale trochu napinania nezaskodi nie?
ivet.b
19.05.06,10:48
Ked si kliknes na moj nick, zobrazi sa Ti moznost " Poslat sukromnu spravu "( SS).
risko
19.05.06,10:51
:D ziadne tajnosti ale trochu napinania nezaskodi nie?:D
martina12
19.05.06,10:52
Tak, aby som to trošku odtajnila, ja používam žlčové mydlo v tuhom skupenstve alebo v tekutom. Ten tekutý má na flaške na vrchu takú kefku. Kupujem to buď v Tescu alebo v DM drogerie. Neviem teraz značku, ale je to na škvrny, aj je to tak napísané na obale, a zatiaľ som nemala problém, aby hocijaký fľak vyčistil.
GabiZ
19.05.06,10:52
ziadne tajnosti ale trochu napinania nezaskodi nie?

Keby som nevidela, že si čerstvým nováčikom, tak už by som to napínanie nevydržala, lebo fakt to vyzerá ako naťahovanie. Ale chápem, že sa zrejme ešte tu na porade orientuješ. Takže nezabudni....čakáme.;)
GabiZ
19.05.06,10:53
Tak, aby som to trošku odtajnila, ja používam žlčové mydlo v tuhom skupenstve alebo v tekutom. Ten tekutý má na flaške na vrchu takú kefku. Kupujem to buď v Tescu alebo v DM drogerie. Neviem teraz značku, ale je to na škvrny, aj je to tak napísané na obale, a zatiaľ som nemala problém, aby hocijaký fľak vyčistil.

Maťka Ďakujeme, vyskúšame, čo ty na to Ivet?
ivet.b
19.05.06,10:58
Za vyskusanie nic nedam, lebo uz som nevedla, ako sa toho zbavit.
Idem hned po praci do DM.
Vdaka Matka.
martina12
19.05.06,11:03
U nás v DM to majú pri práškoch na pranie, je to nemecký výrobok tuším značky DM - ale fakt pomáha. Ako sa presne volá neviem. Stojí okolo 100,- - 120,- Sk. Ak máš nejaké zaschnuté škvrny, treba to nechať na chvíľku natreté s tým mydlom a potom preprať. Ak dávam do práčky dačo, čo má fľak, tak to najprv natriem týmto mydlom. Potom sa ozvite, ako ste dopadli.
GabiZ
19.05.06,11:04
U nás v DM to majú pri práškoch na pranie, je to nemecký výrobok tuším značky DM - ale fakt pomáha. Ako sa presne volá neviem. Stojí okolo 100,- - 120,- Sk. Ak máš nejaké zaschnuté škvrny, treba to nechať na chvíľku natreté s tým mydlom a potom preprať. Ak dávam do práčky dačo, čo má fľak, tak to najprv natriem týmto mydlom. Potom sa ozvite, ako ste dopadli.

Tak isto klušem po práci do DM, určite vyskúšame, napíšeme. Ďakujeme.
Tweety
19.05.06,11:08
Tak, aby som to trošku odtajnila, ja používam žlčové mydlo v tuhom skupenstve alebo v tekutom. Ten tekutý má na flaške na vrchu takú kefku. Kupujem to buď v Tescu alebo v DM drogerie. Neviem teraz značku, ale je to na škvrny, aj je to tak napísané na obale, a zatiaľ som nemala problém, aby hocijaký fľak vyčistil.
mimotemy nie je tam napísané, čia je to žlč?:cool:
GabiZ
21.05.06,16:41
Takže žlčové mydlo som vyskúšala, je to fakt účinné. Konečne som sa zbavila tých žltých škriatkov. Ďakujem
ivet.b
22.05.06,05:08
Ja som tak isto spokojna, funguje to.
Dakujeeeeeeeeeeeeeem. :)
martina12
22.05.06,05:34
mimotemy nie je tam napísané, čia je to žlč?:cool:

Čia je to žlč netuším, ale keď Vám pomohlo, som rada.
Tweety
22.05.06,05:52
Čia je to žlč netuším, ale keď Vám pomohlo, som rada. PôJDEM PO NEJ v ňom PáTRAť.:p
Marína
22.05.06,06:24
Takže žlčové mydlo som vyskúšala, je to fakt účinné. Konečne som sa zbavila tých žltých škriatkov. Ďakujem A nemusím sa obávať, že so škvrnou "odíde" aj farba? mPrípravok je len na škvrny od potu, alebo aj napr. od jedla, atd.?
martina12
22.05.06,06:36
A nemusím sa obávať, že so škvrnou "odíde" aj farba? mPrípravok je len na škvrny od potu, alebo aj napr. od jedla, atd.?


Ja ho používam už dosť dlho, a zatiaľ sa mi nestalo, aby "odišla" aj farba. Je to na rôzne škvrny.
Marína
22.05.06,07:17
Ďakujem Martinka.:) Určite si ten odstraňovač škvŕn kúpim. Ešte mi poraď, prosím, ktorý mám kúpiť? V tuhom, alebo v tekutom skupenstve?
ivet.b
22.05.06,07:35
Ja som s nim odstranila aj skvrny ani neviem od coho- asi prsknutie od farby z peciatky, co mi pracka nedokazala vyprat. Skvrny su fuc a farby zostali. :)
Tweety
22.05.06,07:45
Ja som s nim odstranila aj skvrny ani neviem od coho- asi prsknutie od farby z peciatky, co mi pracka nedokazala vyprat. Skvrny su fuc a farby zostali. :)
Takže kúpim mydielko,ak ho dostanem, suchý fľak potriem a potom už len vyperiem?
ivet.b
22.05.06,07:49
Trosku navlhcis textil, trosku mydielko, potries, nechas tak 10 minut posobit a potom len vyplachnes. Ziadne drhnutie. Mozes iba vyplachnut, alebo potom aj oprat.
Tweety
22.05.06,07:51
Trosku navlhcis textil, trosku mydielko, potries, nechas tak 10 minut posobit a potom len vyplachnes. Ziadne drhnutie. Mozes iba vyplachnut, alebo potom aj oprat.
Ďakujem za podrobnú radu, radičku.:)
Zuzana2
22.05.06,08:01
Ahojte, som strašne rada, že ste túto tému vôbec otvorili. Ja sa odhodlávam už dlhšiu dobu zadať túto tému, ale akosi som nemala odvahu.
Moja dcéra má úplne všetky tričká takto zničené. Tieto fľaky sa jej začali robiť asi pred 1 - 2 rokmi, keď začala dospievať. Neviem, čím to je. Či používaním určitých kozmetických prípravkov, ale som z toho úplne zúfalá. Brhlila som to normálnym mydlom na pranie - "šichtovým", ale pomohlo to iba čiastočne. Potom som celé tričká namáčala do silného koncentrátu Arielu. Toto síce zabralo (väčšinou, nie vždy), ale bojím sa, že takto tie tričká úplne znehodnotím (je to silný prach a ešte takto koncentrovaný zničí nielen farby, ale aj látku - o peniazoch ani nehovorím.)
Skúsim to žlčové mydlo.
A ešte raz veľká vďaka za túto tému.
Prajem všetkým krásny slnečný deň.
martina12
22.05.06,08:19
Ďakujem Martinka.:) Určite si ten odstraňovač škvŕn kúpim. Ešte mi poraď, prosím, ktorý mám kúpiť? V tuhom, alebo v tekutom skupenstve?


Mala som obidve, účinok je rovnaký. Mne sa zdá praktickejší ten tekutý, na vrchu fľaše ma kefku, ktorou fľak potriem, nechám chvíľku pôsobiť a operiem. Alebo natriem fľak a šup do práčky.
SERVIS
22.05.06,08:23
Ja som si všimla, že niektoré tričká tak čudne zapáchajú keď sa trochu spotím pod pazuchami. Ako po cesnaku. Neviem z čoho sú vyrobené, lebo nie všetky to robia. Je to otrasné, stále to cítim, nedajbože si ho obliecť dva krát po sebe.
Tweety
22.05.06,08:31
Ja som si všimla, že niektoré tričká tak čudne zapáchajú keď sa trochu spotím pod pazuchami. Ako po cesnaku. Neviem z čoho sú vyrobené, lebo nie všetky to robia. Je to otrasné, stále to cítim, nedajbože si ho obliecť dva krát po sebe. Niektoré, hlavne čínske, sú z druhotných surovín( z PET fliaš), bol o tom šot v telke.
LubicaN
23.05.06,04:15
U nás v DM to majú pri práškoch na pranie, je to nemecký výrobok tuším značky DM - ale fakt pomáha. Ako sa presne volá neviem. Stojí okolo 100,- - 120,- Sk. Ak máš nejaké zaschnuté škvrny, treba to nechať na chvíľku natreté s tým mydlom a potom preprať. Ak dávam do práčky dačo, čo má fľak, tak to najprv natriem týmto mydlom. Potom sa ozvite, ako ste dopadli.

Včera som sa zastavila v DM, že si ten zázrak pôjdem obzrieť. Milo ma prekvapilo, že bol lacnejší ako som tu čítala. Bola to značka Denk mit, fľaška (250 ml) vyšla na 69,50 Sk. Vyskúšam a uvidím... Mám ale otázku: Môžem ho použiť aj na pleteninu? Mám taký biely strojovo pletený (tuším sa to volá tvinset) -> top + svetrík a je už mierne zažltlý v partiách pod pazuchami.
martina12
24.05.06,05:01
Včera som sa zastavila v DM, že si ten zázrak pôjdem obzrieť. Milo ma prekvapilo, že bol lacnejší ako som tu čítala. Bola to značka Denk mit, fľaška (250 ml) vyšla na 69,50 Sk. Vyskúšam a uvidím... Mám ale otázku: Môžem ho použiť aj na pleteninu? Mám taký biely strojovo pletený (tuším sa to volá tvinset) -> top + svetrík a je už mierne zažltlý v partiách pod pazuchami.

Našla si presne to, o čom som tu písala. Cenu som radšej nadhodila, lebo ozaj si nepamätám, koľko to stálo. Strojovo pletené som nič nečistila, ale myslím, že tým by si nič nepokazila.
Marína
24.05.06,05:20
Tak už aj ja mám to mydlo z DM drogérie. Tuhé = 29,90 Sk, tekuté = 69,90 Sk. Len na tom tekutom sa mi tá kefka zdá príliš tvrdá. Vyskúšala som tuhé na starú škvrnu(neviem od čoho bola) a pomohlo. Tekuté som zatiaľ neskúšala. Uvidíme v budúcnosti, či pomôže na všetko.
Ďakujem za rady.
Ovena1
24.05.06,05:38
Tak táto téma aj mňa zaujala. Ja mám problém pre zmenu s bielou podšívkou na bielej koženej bunde. Podšívka v okolí krku a pása je zažltnutá a neviem si stým dať rady. Skúšala som to handričkou namočenou do rozpusteného prášku, ale výsledok je ešte horší. V čistiarni mi povedali, že je to zoxidované a nevezmú si to na zodpovednosť.
Skúsim to mydlo, ale ak máte skúsenosti s bielymi bundami, dajte vedieť.
Koža je v poriadku. Tá je asi docela kvalitná.
AlaNR
24.05.06,10:11
Tá zázračná vec z DM sa dá použiť aj na škvrny od trávy?

Deti zatiaľ nemám, tak nemám ani skúsenosti s takýmito škvrnami.
Len to moje "veľké dieťa" si o seba oprelo kosačku a malo na sebe bielu mikinu, jednu z najnovších...

Je mi to ľúto vyradiť do pracovných vecí.
Marína
24.05.06,13:45
Veď to skús. To mydlo stojí 30 Sk a doma sa Ti vždy zíde.;)
Mirkaska
24.05.06,13:58
V Banskej Bystrici v DM to nemajú ... :-(((( a už som sa tak tešila, že teraz pred letom všetko vybielim...
Marína
24.05.06,14:29
Mirka, aj mne povedali, že nemajú. Vraj majú len na škvrny. Ale to je presne to. Na nálepke je napísané:Tekuté žĺčové mydlo na odstránenie fľakov na textíliach. Na krabičke od tuhého mydla je niečo podobné(už som ju vyhodila). Na prednej strane na hlavnej nálepke je Svetlomodrá nálepka s košeľou a v zelenkavom rámčeku nápis Denk mit Galseife. Zur gezielten Flecken-behandlung. AK nemajú, nech objednajú.
Mydlo inej značka, voľajaký dr. B.....(neviem aký) mali v inej drogérii. Tuhé stálo 75 Sk a tekuté cca 125 Sk.
danica
24.05.06,14:37
prosím Vás nemáte skúsenosť či tie prostriedky na fľaky odstránia aj fľaky z bieleho čipkovaného obrusu od peľu z ľalie??? máte niečo odskúšané???
Zuzana2
29.05.06,05:29
Pridávam ďalšiu skúsenosť s tekutým mydlom DENK mit:
Kúpila som ho v sobotu. V nedeľu sa ako naschvál dcére zamotala sukňa do retiazky na bicykli (našťastie nebola dotrhaná iba poriadne špinavá). Čiernotu som natrela tekutým mydlom DENK mit a normálne som videla, ako fľaky miznú. Po vypratí zostala úplne čistulinká. Naozaj by som neverila, že takúto "kolomaž" to dokáže zlikvidovať.
Veľká vďaka Martinke. Moc mi to pomohlo.
Prajem všetkým krásny deň.
ewap
31.05.06,16:39
[
Mydlo inej značka, voľajaký dr. B.....(neviem aký) mali v inej drogérii. Tuhé stálo 75 Sk a tekuté cca 125 Sk.
[/COLOR][/FONT][/QUOTE]


Práve toto / Dr. Beckmann, PreWash/ s obsahom žlčového mydla mi pred chvíľou doniesol manžel z Tesca a....nepomohlo. Dcéra má /mala/ pekné tričko s jemným pásikom, kým ho hneď pri prvom použití nezababrala broskyňou, čo je podľa mňa najneodstraniteľnejšie ovocie. Už som ho chcela vybieliť Savom, keď som si prečítala vaše rady. Ale musím zohnať to mydlo čo spomínate, snáď pomôže...
KacenkaXX
11.09.07,12:38
Ahojte, nikdy som o tomto mydle nepocula, vyzera byt ozaj super, tak dufam, ze ho este zozeniem... :)
veronikasad
11.09.07,12:49
Ahojte, nikdy som o tomto mydle nepocula, vyzera byt ozaj super, tak dufam, ze ho este zozeniem... :)
V DM drogérii určite - volá sa Denkmit Gallseife

-------
Veronika
KacenkaXX
05.10.07,13:09
V DM drogérii určite - volá sa Denkmit Gallseife

-------
Veronika


Dakujem, naozaj som ho zohnala v DM. Teraz stoji 49,90 - tekute a 24,90 tuhe. Kupila som tekute a hned som ho aj vyskusala. Vyzera, ze pomohlo, teda fajn :D
AlaNR
08.10.07,05:01
Ja som kúpila aj sprejové aj tekuté s kefkou. Neviete mi povedať, či sa dá do toho sprejového kúpiť aj náhradná náplň? Alebo to mám zasa kúpiť aj s tým špliechatkom....?
KacenkaXX
26.10.07,09:07
Ja som teda sprejove neobjavila... Tiez si ho kupila v DM?
OSobne mi vadi, ze to mydlo - tekute je priesvitne a teda vobec nevidim, kolko ho tam davam... A ked ho dam malo, nezabera :)
AlaNR
26.10.07,11:47
Ano, kupila som ho v DM. Je to taka asi pol litrová fľaška. Design nálepky to má podobný ako to mydlo.Strašne rýchlo sa to ale míňa...
Nieviem už presne, koľko to stálo, ale tak sa mi zdá, že do tých 80,-.

Ja som to kúpila v Topoľčanoch, u nás v Nitre som to zatiaľ nepozerala. Keď som išla okolo, tak ma to vôbec nenapadlo.
To asi záleží od toho, ako sú ktoré zásobované...
Peterkrk
17.06.08,09:36
Žlčové mydlo:

Odstraňuje škvrny od tuku, škrobu a bielka

- obsahuje volskú žlč a biologicky odbúrateľné látky z obnoviteľných rastlinných surovín

- neobsahuje konzervačné látky

- vďaka systému opakovaného plnenia redukuje odpad

- zodpovedá smerniciam Nemeckého spolku ochrany zvierat

Použitie: škvrnu potrite žlčovým mydlom, nechajte pôsobiť a vymyte – alebo vyperte so žlčovým mydlom všetku bielizeň: pridajte 1 uzáver žlčového mydla do jedného prania (nepoužívajte žiadne ďalšie pracie prostriedky)

Zloženie: pranie aktivujúce látky z kokosového oleja a z oleja z palmových jadier, volská žlč z biologického chovu, voda
riga
17.06.08,12:26
Ak nie je poruke žlčové mydlo, ako prvá pomoc pri odstraňovaní škvŕn od potu môže poslúžiť bežný šampón na vlasy. Na to som neprišla ja, niekde som to vyčítala. :) A pomáha to aj pri silno znečistených golieroch na košeliach.
rastlinka
18.06.08,11:59
Ahoj, naco používat drahe prostriedky, ked mne pomaha niečo jednoduchsie na pot, ale škvrna musí byť čerstvá. Pomáhajú mi hneď viaceré domáce prostriedky, oblečenie treba namočiť do vody a pridať buď trochu citrónovej šťavy, alebo octu. Ak ich nemám, nasypem jedlú sódu. V prípade starších škvŕn tento postup častejšie opakujem.
AlaNR
28.08.08,08:03
Dnes som si po čase chcela obliecť taký letný kostýmček, kde je sukňa hore ukončená niečím ako klobúková gumička - je to ten typ ľahkých letných sukničiek.
Všimla som si ale, že hore pri tej gumičke, asi na šírku 2 cm je po celom obvode žltý pásik. Pravdepodobne tá gumička začala pracovať a pustila to svoje farbivko do látky. Keďže je to bledúčko modré, je to tam dosť poznať.
Neviete, ako by som sa tej škvrny zbavila? Asi to nebude stačiť iba oprať...