marba111
23.02.15,18:54
Mne sa to podarilo, dom ma rozmery 12.8 * 9.6, ziaden material nie je Polsky!!!
Steny z ytongu v hrubke 30 cm, strop vata, izolacia, sadrokarton, omietka, zaklop z dosak, strecha palena skridla tondach, okna slovaktual, zateplenie vata v hrubke 12 cm, obkladacky a dlazby rako, bez plynu, vykurovanie kotlom na drevo, radiatory, spotrba dreva za sezonu okolo 9 metrov, tato zima bude tiez podobna ako vlani, cena je vratane odpadov, kanalizacii, komina, plavacky, vnutornych stierok a malovky, kupelka + wc. Dom je cisty obdlznik , nepodpivniceny, 4 izby, kuchyna, technicka miestnost, chodba, kupelka, predsien, wc.
buchač
23.02.15,18:07
lujza.j
23.02.15,18:11
krb?
Oliwa
23.02.15,18:13
Gratulujeme! A...? Máš nejakú otázku, alebo si sa prišiel len pochváliť, ako sa Ti býva, alebo pozývaš na kolaudáciu... :rolleyes:
buchač
23.02.15,18:29
Šrac sa chcel asi len pochváliť...;)
No nepochválil sa s tou sumou za prácu.
Zadarmo dnes ani kura nehrabe...a aj tým kamarátom je potrebné niečo navariť a prípadne dať nejaké pivko.

Lebo ak by chcel tvrdiť, že všetko zvládol sám, tak to nech napíše scenáristom seriálu "Divoké kone"...možno to seno tie kone zožerú...

Nevraviac aj o tom, že v tom výpise chýbajú nejaké položky....napríklad základová doska...celkom solídna položka.
Čo sa týka tých dverí, nikde ani zmienka...to že by bol komplet dom bez dverí. Sa mi nejak nechce veriť.
Strechu ani nespomínam...to je už iný level.
http://www.zhitov.ru/sk/foundation_plate/
korela
23.02.15,23:58
Ak si nepridal otázku, mohol si to dať radšej do debaty a nie ako otázku, resp. do "Či sa dá postaviť dom za milión".
Ale i tak chvályhodné, aj keby ti pomáhalo zadarmo neviem koľko ľudí, pretože v BA by si za tú cenu nekúpil ani nezrekonštruovaný jednoizbový byt v paneláku. Ja ti blahoželám, nech sa ti dobre býva, šikovný človek.
korela
24.02.15,00:01
Pred 89 to bolo normálne. Predpokladám, že stavbu má kvalitnejšiu aj so svojím stavebným materiálom ako od fy na kľúč. To by som ja nehanila.
chandler
24.02.15,09:46
co ho kritizujete, ze sa chcel pochvalit? ked je cim tak sa clovek ma pochvalit, zbytocna skromnost nie je zaujivama :) ja marbovi gratulujem
petermikuláš
24.02.15,09:56
ja sa tiež pridávam ku gratulácii a myslím, že to je ´dalším dôkazom, že ak sa niekomu chce a práce sa nebojí, tak môže dokázať obdivuhodné veci.
duves
24.02.15,10:37
marba111
24.02.15,18:23
Zdravim, neprisiel som sa tu pochvalit, ale povzbudit tych, ktori sa chystaju stavat a nemaju az tak velky rozpocet, aby si dovolili platit stavebnu firmu. Musim podotknut, ze stavebny pozemok sme mali- manzelka ho dostala do vena. Vykopove prace sme zacali v maji 2013, ale ytong sme kupovali vo february s 38 % zlavou s vtedajsim cennikom!!!! takze neveriaci Tomasi- material sa kupuje, ked je vo zlave. Ytong na obvod a priecky vysiel 4100 euro + praca kamarat murar a ja pomocnik na komplet aj s vencom 1200euro. Krov som mal od kamosa, ktori ma hory aj s napilenim + dosky na zaklop 2000euro, skridla sa kupovala zase v akci na jesen 2665, robota krov 1330- znamy. Zakladova doska svojpomocne na komplet 4000 euro. Zateplenie vata 12 cm- v akcii za 1500 euro- robotu vykonal svokor- 0 euro. Strop 30 cm vata na komplet aj so zaklopom 1200 euro, vnutorne stierky 300 euro robota- svokor 0 euro, okna, sietky, parapety + robota 2280 euro- zimna akcia + vchodove 870 euro, podlahovy polist. + poter + izolacia 1500 euro, vnutorne odpady, voda, kurenie, kotol, radiatory + robota 4400 euro, robota elektrika na komplet 400 euro- kamarat...... atd. Este raz hovorim, ze sa to da postavit, ale musite mat velku zlavu v stavebninach a dobrych kamosov.Nech sa paci ak ma niekto na mna otazku, rad odpoviem.Pekny vecer Inac lokalita okr. Trencin
marleau
24.02.15,18:52
Možno zabudol dodať, že polovicu materiálu mal zadarmo, je jedno prečo a robotou si niekto splácal nejaký starý dlh.
Veď daj výkresy, faktúry, stavebný denník, lebo na toto ti poviem, že je to drahé. A nie z irónie.
marba111
24.02.15,18:57
Oliva, ked som isiel stavat, tak som sa 2012 roku pytal kolko by ma taky dom vysiel, ale nikto sa mi vtedy neozval, ktori by takyto dom staval. Preto som teraz nevysiel s otazkou. Uz mame rok po kolaudacii a byva sa vynikajuco a hlavne vo svojom. Som z okr trencin
marba111
24.02.15,19:01
vzdy sa na takychto forach najdu aj takyto? Vsak šrac?
buchač
24.02.15,19:31
Šraci nezvyknú byť sráči..na otázku zvyknú odpovedať, väčšinou sú slušne vychovaní, takže :

1. Ten nižšie uvedený komentár si mal dať do úvodného príspevku, predišiel by si reakciám.

2.Nižšie si uviedol len tie poniektoré náklady za materiál a aj za robotu. Celý rozpočet ma nezaujíma, ale možno by aj bol zaujímavý.
Ja som si onehdá začal písať, no po čase ma to prestalo baviť.

3. Nie si len Ty múdry, aj iní kupujú materiál v akciách...čiže aj ja.

4. Nie každý má také možnosti, že v jeho okruhu sa nachádza také široké spektrum remeselníkov,ktorí sú zároveň kamaráti ochotní drieť za malý peniaz.

5. ....ozaj....svokor je už v poriadku, keď si ho tak zodrel na stavbe ? ;)

===================================

P.S.:
Ja si tiež driem na tej mojej chalúpke...pomaly ale isto.
Pomáha mi len zať....za ten zvyšok musím aj občas žilou pustiť.
Peggynka
24.02.15,19:37
Zdieľam tvoju radosť,ale...aby si mal reálnu cenu,musel by si mať v rozpočte minimálne ešte ďalšie náklady:suma poplatkov za vydanie stav. povolenia,cena dopravy materiálu,energie,strava a počet hodín x cenu/hod práce,kde uvádzaš nulu.Ak by si takúto evidenciu mal,tak by si bol bližšie k reálnej cene.Viem to,pretože som robila rekonštrukciu domu svojpomocne a tiež sme tak fungovali.S výsledkom som veľmi spokojná,ale určite sa nezbavím pocitu,že som svojim bratom dlžná a už viem,akým spôsobom to budem riešiť a budú to ďalšie náklady.Takže tak to vidím ja.Nech sa ti dobre býva a nech ste šťastní v dome,ktorý ste získali.
buchač
24.02.15,19:44
POD TOTO sa podpíšem aj 100 krát.

Šrac marba111 je celý happy.... :)
Keď sme si obstarali našu chalúpku, tak som od radosti nespal....a ja sa mu preto absolútne ani nedivím
Oliwa
25.02.15,06:33
Veď vravím, že gratulujem! Podarilo sa Ti to, o čom mnohí stále ešte len snívajú... Splniť si sen je úžasné... Tak nech sa Vám dobre býva a dobre spláca...
Čo k tomu dodať? Že si sa dobre oženil:
- stavebný pozemok sme mali - manželka ho dostala do vena...
- robotu vykonal svokor - 0 euro...
Teraz už len pevné zdravie... a tolerantnú manželku, ak budeš víkendy odrábať u kamarátov na stavbách... A možno už máš aj odrobené či inak vykompenzované... Alebo kamaráti splácali Tebe... Ale to je medzi Vami, nás do toho nič...
marba111
25.02.15,17:18
zdravim Marleau. Musim ta sklamat, ale material som si poctivo kupil, tak isto ako kazdy obycajny smrtelnik. Napriklad ytong som kupoval vo february s 38 % zlavou a nie pocas sezony, skridlu na jesen tiez 38 % zlavou, mam jednoduchu A strechu bez odpadu na materialy, okna v january tiez so zlavou, nobasil, dlazby a obklady, plavacka, poter, vata, osb dosky, klebre, dvere a dalsi material so zlavou. Treba si najst tie spravne stavebniny a pockat na tu spravnu akciu a ja ti garantujem, ze v roku 2012-13 si ten dom za tuto cenu postavil. Ak to nemas daleko do TN, tak ti mozem ukazat vsetky blocky a zmenis hned nazor, to ti garantujem.
marba111
25.02.15,17:25
My sme partia 40- nikov, ked niekto potrebuje pomoct ide sa tam, ked druhy potrebuje, tak sa ide k nemu a ked ja, tak sa maka u mna- nikto a nikdy sa vtedy na peniaze nepozera- vtedy je to u nas tabu. Niekto to ale proste nevie pochopit, ale to uz je jeho problem, to nemyslim teba.
lapejko
25.02.15,18:20
Nebudem riešiť rozpočet, živím sa tým a je to pre mňa únavné, klobúk dolu pred svojpomocou a susedskou výpomocou, veľmi dobre to poznám, u nás je chudobný kraj, skoro celá široká rodina takto stavala...rok na úrade práce, doma 16-ky, do dvoch rokov kolaudácia...
Potom domáci pekne koluje najbližších 5-8 rokov po odrábačkách...je to len o nedostatku financií a bartrovom obchode.
Iné ma ale zarazilo, mám z väčšej časti zrekonštruovaný starý dom a mám aj kotol na drevo, pred dvomi rokmi, aj pred tromi mi stačilo 10 m dreva,keď bola zima! Dom má 22 x 12 m, z dvoch tretín je podpivničený, ešte to vylepšujem, ale Tvoj má oproti môjmu spotrebu dvojnásobnú!
Kde udělali sodruzi chybu???
buchač
25.02.15,18:38
Celý čas o tomto rozprávam...tie odrábačky.
Kua, nič nie je zadarmo.
Za socíku sa takto celé dediny na východe postavili...a šrac teraz robí múdreho.
uko
25.03.15,12:02
blahozelam! nech sa dobre byva! ... kuknite stranku www.modrastrecha.sk ;)