Iveta93
23.02.15,20:51
Ahote, pred 2 mesiacmi som zakupila ojazdene osobne motorove vozidlo zn VW Golf od fyzickej osoby po 3 majitelovi.
Neskor som zistila ze jeden s klucov je nefunkcny, da sa odmkunt, ale uz nastratovat nie. A dalej vozidlo malo byt nestriekane, ale pri merani hrubky laku bolo zistene prestriekanie.
Predavajuci tvrdi ze auto mal kratko a o tychto veciach ani on nevedel.
Chcem sa tymto spytat ci mi vznika narok na ziadanie zlavy z kupnej ceny?
ivka70
23.02.15,20:03
Ani jedna z tebou popisanych "vad" nebrani funkcnosti auta - teda narok na znizenie ceny nemas.
Kluc si si mala preverit pred kupou, po 2 mesiacoch ho skusas?
To, ze nebolo striekane mas podchytene aj v zmluve alebo ste si to len vraveli?
Chobot
23.02.15,20:27
Auto ti jazdí? Ak áno, tak nerieš nejaký lak. Aj tak ti za pár rokov zhrdzavie. A kúpiť auto po 3 majiteľoch - no dobrá odvaha. Prečo ho asi všetci predali...?

Kúpila si ho asi výhodne, tak sa snaž udržať si ho v pojazdnom stave. Ak to už bude neudržateľné (vysoké náklady na opravy), tak ho predaj za babku - zbav sa ho. Auto slúži na jazdenie, nie na parádu. Ak chceš auto na parádu, kúp si nové. Do starého vždy treba investovať, aj keby si ho mala od novoty. Po 4-5 rokoch začínajú odchádzať veci. Je naivné si myslieť, že kúpiš 6 ročné auto a vydrží ti bez opráv či údržby 4 roky. 4 roky vydrží nové auto. Syn kúpil od známej 4 ročné auto v dobrom stave a pred STKčkou (bola to prvá - po 4 rokoch od registrácie) sme museli vymeniť predné brzdové obloženia aj kotúč. A mal som sa ísť za ňou sťažovať, keď nám to dala za dobrú cenu? Navyše o tom ani nevedela? Nie, zaplatili sme 150€ a bolo to opravené.

TAkže, čo treba si oprav a užívaj si ho. PRedajcu nerieš.
draik
23.02.15,21:50
Odhliadnuc od podstaty by som chcel som vidieť, ako by ste preukázali, že dané nedostatky boli v čase kúpy.
dmc
24.02.15,08:09
Skryta vada je vada o ktorej majitel vedel - existovala v case predaja avsak Vam to neoznamil- vada sa nemusi prejavit hned. Vo vašom priklade- predajca predal vozidlo s poznamkou /v kupnej zmluve - "povodny lak" pricom majitel vozidlo prestriekal. Problemom pri kupe vozidla od majitela ktory nieje 1 majitel od kupy vozidla je preukazanie, kedy doslo k vade a ci o tom predavajuci vedel. Pokial viete preukazat ze to predavajuci vedel a uviedol nepravdivu skutocnost - mate velku sancu v spore uspiet. Je na zvazenie ci mu to viete dokazat. Teraz uz viete preco "kseftar" najskor auto prepise na 2-3 osoby a az potom preda.

Sam som vystriedal viacero aut avsak odporucam ojazdene auto kupovat od 1 majitela - ktory vozidlo zakupil ako "fungel" - potom viete komu mate ist "osobne" podakovat.
lujza.j
24.02.15,08:18
Vid.tvoje predchadzajuce temy.....iba jedna rada.....nabuduce kupuj/te nove auto....