maped
23.02.15,21:12
Prosím Vás máme na účte prijatú platbu zrejme za vrátený tovar, poukázanú platobnou kartou z Amsteradamu. Nemáme k tomu doklad. Ako to zaúčtovať? Jedná sa o PÚ neplatiteľa dph.
Ďakujem!
cloe
23.02.15,20:49
A nie je nejaká možnosť, že zistíte za čo to je?
maped
23.02.15,21:07
klient je cudzinec a tvrdí že to mu vrátili tovar, poslali mu peniaze na účet, no nemá k tomu nákup a ani následné storno proste nič a ja mu takéto platby potom neviem na bankovom účte zaúčtovať. Jedná sa o celý rok 2014 a už neviem ako ďalej účtovať. Mám z toho urobiť DP :-(
avalik
23.02.15,21:14
vratili mu tovar a este mu aj zaplatili?
maped
23.02.15,21:38
tomu dodávateľovi vrátili tovar-zle som sa vyjadrila, no nevieš radšej niečo poradiť?
veronikasad
23.02.15,21:43
Klient vracal tovar a poslali mu (bez dokladu) na účet peniaze ?
maped
23.02.15,23:07
tie doklady existovali, no priniesol mi guľu dokladov za celý rok, kde ich nemá a keď sa teraz pýtam, nevie. On je cudzinec, veľmi nechápe naše zákony a ja to mám všetko poúčtovať.
avalik
23.02.15,23:08
maped ved pis zrozumitelne ... " klient je cudzinec a tvrdí že to mu vrátili ....., poslali mu ... a ja mu ... "
tvoj klient je "mu"? ci aj dodavatel je "mu"?
maped
23.02.15,23:16
tak ešte raz: Klient nakúpil tovar-nemá doklad za nákup - stratil doklad. Neúčtujeme o tovare. Potom z nakúpeného tovaru vrátil späť dodávateľovi do Amsterdamu tovar, za ktorý dostal na účet vrátené peniaze poukázané platobnou kartou v USD-kurz ku dňu pripísania na účet. Túto sumu má kreditom na účte a ja teraz neviem, ako mám uvedenú sumu zaúčtovať.

Vieš mi poradiť?

Je to cudzinec, ktorý žije na Slovensku a tu aj podniká a priniesol nezrozumiteľné doklady. Nie je platiteľ dph a účtuje v PÚ prvým rokom za r.2014-mám mu z toho urobiť DP, veľa vecí som už zaúčtovala ako pohľadávku voči spol. a následne vrátenie, ale to pri debete. Teraz sa mi jedná o kredit na BÚ.
avalik
23.02.15,23:22
tovar nakupil a nema doklad ... ak mu peniaze vratili, znamena ze zaplatil, cize musi ti niekde visiet este platba za ten tovar ku ktoremu nemas doklad ... takze sleduj spatne uhrady pred vratenim platby ... a ked vie ze tovar vratil do Amsterdamu, tak by mal vediet aj komu ... nejake doklady o vrateni tovaru by teda mal mat
maped
23.02.15,23:32
vďaka, uf ja som už z toho pako, to je taký šalát!
Stále niečo platí kartou v zahraničí, priniesol dosť dokladov z Číny, samá proforma invoice-potom colné dlhy a JCD, to sa ani nedá účtovať, nie sú k tomu riadne fa. Clo platí z nižšej sumy...