mondes
23.02.15,21:16
Ahojte, prosím Vás, ako evidujete drobný hmotný majetok v Alfe plus, ak na doklade máte napr. kúpu dvoch rovnakých stoličiek. Dávate to v evidencii KM v celkovej sume, alebo každú stoličku evidujete zvlášť? Alebo napr. kaderníčka kúpila 7 pláštenky po 9 eur, teda stačí, ak to zaevidujem pod jedným číslom v celkovej sume 63 eur? A ak to účtujem ako zásoby, tak sa mi to nepriemietne vo výkazoch ? Ďakujem pekne.
veronikasad
23.02.15,21:27
Stolička - každá samostatne. Treba si stanoviť sumu (jednotkovú cenu za kus), od ktorej bude majetok evidovaný ako drobný majetok. Pláštenka je spotrebný materiál, určite by som ju tam nezaraďovala.
mondes
23.02.15,21:34
Ďakujem Veronika a napr. nejakú dekoráciu?
veronikasad
23.02.15,21:35
aká je OC ?
mondes
23.02.15,21:46
5,50 eur.
veronikasad
23.02.15,21:47
Monika, to sú prkotiny. Ak myslíš že to DU uzná vo VOZD, tiež ako ostatný materiál. Stanov si min.cenu, od ktorej budeš evidovať.
mondes
23.02.15,21:51
Ďakujem Veronika. Mimochodom, prečítala si si moju odpoveď? Myslím to SK NACE. Nedá mi písať do tvojho profilu, tak som musela napísať do svojho.
veronikasad
23.02.15,21:56
Ďakujem, neprečítala (do profilu sa dostaneš cez pochvalu pri ktoromkolvek mojom príspevku). Medzitým som našla výbornú pomôcku na Porade, kde zadám IČO a kod NACE u konkrétneho klienta mi vyhodí. Už som ju mala aj vlani, len sa mi niekde stratila. Ak to nepoznáš, tu je

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
veronikasad
23.02.15,22:02
Prečo by sa ti to nepremietlo vo výkazoch ? Veď to máš v časti zásoby vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch (sú to nové výkazy tak neviem ako sa presne volajú). Do výkazu o majetku a záväzkoch by si to dávala do zásob len v prípade, že to ešte nezaradil do používania, má to na sklade. Inak drobný majetok má len evidenčný charakter. Kartu vyžadujú kontrolori DU aj pri kontrole DPH.
mondes
23.02.15,22:05
Kartu, myslíš tú evidenciu?
veronikasad
23.02.15,22:06
ano
mondes
23.02.15,22:12
Áno, presne tu som to našla aj ja. Ja som ti hneď odpovedala, ale ty sa sa nepozrela do môjho profilu.

P.S. Veronika, fakt ja sa vôbec nedostanem ani cez súkr. správy ani cez pochvalu k tebe. Neviem, či máš zablokované, ale u niektorých to mám v pohode. Do tvojho profilu viem vojsť, ale žiadne komentáre sa mi tam zadávať nedajú.
veronikasad
23.02.15,22:13
Mám zablokované, cez pochvalu môžeš napísať odkaz. Ale pridám si ťa za priatelov a bude to OK.
mondes
23.02.15,22:17
Ok, bude mi potešením byť medzi tvojimi priateľmi.
veronikasad
23.02.15,22:20
žiadosť som poslala, len to musíš potvrdiť. (vidíš to v nastaveniach nad tabulkou s bodmi)
mondes
23.02.15,22:23
V mojom profile? Pretože v tom bude niečo iné. Ja tam nič nemám.
veronikasad
23.02.15,22:25
Nie v profile. Cez to koliečko v pravom hornom rohu choď do nastavení a tam to máš navrchu ako čakajúce žiadosti o priatelstvo.
mondes
23.02.15,22:30
Myslím, že som to našla. No vidíš, ako dlho som na porade a ešte s ňou neviem poriadne pracovať. Viem, že je tu niekde návod na prácu s poradou, no nebaví ma to čítať.
veronikasad
23.02.15,22:31
už to bude fungovať. Len schránku správ mávam väčšinou plnú - nechce sa mi to mazať.
mondes
23.02.15,22:36
Áno, pozrela som sa ti do profilu a už to bude ok.

Veronika, prezrela som si tvojich priateľov a koľkí z nich už na porade nie sú. Ich nicky si pamätám ešte z mojich začiatkov na porade. Pár ich síce zostalo (vrátane teba). Škoda, boli to fakt odborníci a z ich odpovedí som sa aj ja veľa naučila.
veronikasad
23.02.15,22:37
Na FB porade nie som, s mnohými z nich som v kontakte cez stretká alebo mailom či tlf.
mondes
23.02.15,22:42
Veronika, prosím ťa ešte, v inej téme si písala, že kaderníčke robíš paušál a ona ti doloží inventúru. Ale ak má napr. nejaké šampóny alebo farby načaté, tak to už do inventúry nezaratáva, však? A ak sa inventúra sa robí v nákupných cenách a tie si nepamätá, tak musí hľadať vo faktúrach?