milena brizova
24.02.15,06:40
Prebrala som účtovníctvo od inej účtovníčky a prvý krát robím ročnú uzávierku. zistila som pri kontrole, že saldokonto mi nesedí s HK. V saldokonte mám faktúry, ktoré sa mi ťahajú ešte z roku 2011, 2012. Ako sa dá vyčistiť saldokonto ak viem, že faktúry mali byť už vysporiadané. Spracovávam účtovníctvo v programe Omega. Som úplný začiatočník a tak by som potrebovala radu od niekoho, kto takýto problém riešil. Ďakujem
KloferHladny
24.02.15,06:53
Dohľadať chyby minulých období a opraviť ich s alebo bez dopadu na daň.
milena brizova
24.02.15,13:28
To mi je celkom jasné, že treba dohľadať chyby, chcela som skôr vedieť spôsob opravy. Je potrebné vždy vstúpiť do toho roku, z ktorého sa chyba ťahá, alebo sa to môže opraviť aj nejakým spôsobom v aktuálnom roku? Ak sa pýtam zle, prosím o ospravedlnenie, ale naozaj nemám skúsenosti a tak by som ocenila radu niekoho, kto takéto chyby riešil.
KloferHladny
25.02.15,09:58
stále sa to musí opraviť v aktuálnom roku. Iba ak by neexistovalo rozhodnutie o schválení UZ, potom VZ môže rozhodnúť o oprave minulých období vrátane závierok. Ak teda UZ nebola schválená, potom: 1. dohľadať chyby, 2. Posúdiť významnosť
3. Predložiť VZ 4. Na základe rozhodnutia VZ buď opraviť UZ starých rokov alebo opravovať v aktuálnom období.
milena brizova
26.02.15,04:04
Ďakujem.