rosemary
24.02.15,07:02
Náš zamestnanec mal deti zverené do starostlivosti po rozvode. Manželka zamestnanca si zobrala deti na prázdniny júl, august, september, od októbra si zažiadala o deti do svojej starostlivosti, takže si priznala aj daňový bonus od októbra. Za január - september poberal daňový bonus manžel. Súdny spor medzi naším zamestnancom a jeho bývalou manželkou nie je doteraz ukončený, nakoľko manžel sa odvolal. Bývalá manželka nášho zamestnanca nás listom vyzvala, aby sme v ročnom zúčtovaní preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2014 jej manželovi daňový bonus odobrali za mesiace 7,8,9, lebo ona si ho prizná nakoľko deti už boli u nej. Môžeme bez právoplatného rozsudku odobrať v ročnom zúčtovaní zamestnancovi daňový bonus, keď on s tým nesúhlasí?
ivka70
24.02.15,06:29
Nemozete, ak nie su deti pravoplatne zverene matke, stale plati rozhodnutie sudu o tom, ze su deti zverene otcovi a teda matka si nemoze uplatnovat DB na deti.

Ja by som vyzvala pisomne matku na predlozenie pravoplatneho rozhodnutia o zvereni deti do jej vyhradnej starostlivosti, aby ste mali presny datum, od kedy ma narok na DB. Ak ho nema, DB si moze stale uplatnovat len otec deti.

Pripadne oslovte UPSVaR ako a komu a na zaklade coho vyplacal v roku 2014 pridavky na deti.