nech to je fer
24.02.15,07:34
ked sa poda peticia na koordinatorku VPP može ju schvalit iba starosta obce ? (porosim potrebujem poradit!)
ivka70
24.02.15,06:36
Aku peticiu?
Ved podajte staznost priamo na UPSVaR.
veronikasad
24.02.15,08:35
môžeš byť konkrétnjší ako zneužíva svoju funkciu ?
nech to je fer
24.02.15,10:39
UPSVaR ma poslali preč s tým, že to nespadá pod ich kompetencie a starosta si svoju zamestnankiňu prirodzene obhájoval.
nech to je fer
24.02.15,10:42
Zdravím
Kontaktujem Vás, pretože som bezradný a neviem ako riešiť problém, ktorý nastal v našej obci. Ide konkrétne o Verejno prospešné práce. Som jeden z pracovníkov a dalo by sa veľa písať o samotnej systémovej (ne)efektivite každodenných činností, ktoré sa realizujú. Najväčším problémom je však pre mňa, ale samozrejme i mnohých iných pracovníkov jedna z koordinátoriek. Aj keď sa úloha koordinátora VPP zdá byť banálna, v skutočnosti má veľký dosah na každodennú pracovnú činnosť. Problémom je, že sa uplatňujú veľké rozdiely v tom, kto musí odpracuvávať aký čas, takisto dvojitý meter dohľadu pracovnej morálky či každodenné terorizovanie vytypovanćh pracovníkov. Sú mnohí pracovníci, ktorých táto koordinátorka zvýhodňuje a potom skupina (do ktorej patrím) na ktorej uplatňuje úplne iný meter. Nedovoľuje napríklad možnosť odrobiť si deň, ktorý som v práci chýbal v nasledujúci pracovný deň, čo je možnosť, ktorá mi zo zákona patrí. Pritom sú pracovníci, ktorí do práce nechodia takmer vôbec lebo sú zamestnaní nelegálne niekde inde a prehliada sa im to. Mnohí pracovníci, ale i ostatní obyvatelia obce s touto pani a jej prácou niesú spokojní. Verím, že VPP môže byt pre obec a jej obyvateľov i reálne a nie len formálne prospešnou činnosťou.
Chcel by som tým pádom podať sťažnosť na túto koordinátorku, prípadne sa pokúsiť o petíciiu proti nej. Neviem však aké su moje možnosti. Či to vôbec je možné, príp. kam sa obrátiť. Z UPSVaR ma poslali preč s tým, že to nespadá pod ich kompetencie a starosta si svoju zamestnankiňu prirodzene obhájoval.
Bol by som Vám veľmi vďačný za akúkoľvek radu či pomoc ohladne tejto situácie.
Vopred ďakujem
veronikasad
24.02.15,10:58