eviketa
22.10.04,13:24
Od 1.7. sa stal moj klient platcom DPH a až dnes mi doniesol doklady, kde som zistla, že musím robiť koeficient. Prosim, máte niekto vzor pre "suhlas správcu" aby nám schválil koeficient ? (už ani viac neskor nemohlo byť). Ako ste určili predbežný koeficient ?
Prosím súrne , hlavne ten prepočet, díky moc.
rosemary
22.10.04,12:00
Musí správca schvalovať koeficient?
emily
22.10.04,12:15
Ano ,musí. §50 odst.3
Paula
22.10.04,12:23
V §50 - Pomerné odpočítanie dane sa píše...v prípade, že pôjde o nového platiteľa dane a jeho činnosť bude čiastočne podliehať dani a čiastočne bude oslobodená od dane podľa §28 až 41, môže si platiteľ dane .... dohodnúť predbežný koeficient...... Z toho súdim, že sa nemusí dohodnúť.

Koeficientom prepočíta softvér sám (teda môj áno), keď tie oslobodené sumy zaúčtujem do konkrétneho riadku DP.
emily
22.10.04,12:36
Paula, to čo píšeš je uvedené len v komentári PORADCU. V zákone sa hovorí "ak nemožno použiť koeficient z predchadzajúceho roka, určí platiteľ koeficient odhadom so súhlasom správcu dane.
NIE JE TAM "môže"
eviketa
22.10.04,12:43
skúsi mi niekto aj opdovedať na otázky ? Ten koef. prepočíta aj môj softwear, ale neviem čo je predpežný
emily
22.10.04,13:00
Predbežný znamená, že ho odhadneš podľa pomeru jednotlivých oslobodených a neoslobodených činnosti a na konci roka ho dorovnáš.
Majus
22.10.04,13:59
Od 1.7. sa stal moj klient platcom DPH a až dnes mi doniesol doklady, kde som zistla, že musím robiť koeficient. Prosim, máte niekto vzor pre "suhlas správcu" aby nám schválil koeficient ? (už ani viac neskor nemohlo byť). Ako ste určili predbežný koeficient ?
Prosím súrne , hlavne ten prepočet, díky moc.Eviketa, v prílohe Ti posielam náš výpočet koeficientu, keď sme sa stali platcami. Uvádzali sme predpokladané ročné výnosy, aj keď sme platcami od 1.7.04.To sme dali ako prílohu k žiadosti o schválenie. Klasika vo worde napísaná žiadosť na DÚ o schválenie predbežného koeficientu podľa §50, ods. 3.
Dúfam, že Ti to pomôže. Nezabudni si vypočítať aj odpočítanie dane pri registrácii z majetku podľa §50. To musíš tiež prepočítavať koeficientom, ak ho samozrejme využívaš aj na zdaniteľné aj oslobodné plnenia. Držím palce.Potom napíš ako si to zvládla, ja som z toho mala podobné nervy :)
Paula
22.10.04,14:00
Keďže Eviketu tlačí čas - odovzdala by som DP vypočítané koeficientom tak ako jej softvér urobí. Tento aktuálny koeficient by som si dala na DÚ odsúhlasiť. A ako sa píše vyššie, na konci roka sa to dorovná.
eviketa
22.10.04,14:34
Majus, Paula vrelé dík. Asi nikdy nebudem dosť vďačná tomu, kto mi odporučil túto stránku.