G abriel
24.02.15,15:27
Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako postupovať v prípade, ak som ako bývalý zamestnanec, ktorý ukončil pracovný pomer dohodou dňom 09.01.2015, na moju Žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti, ktorú som podal ešte v termíne dňa 10. februára mi bývalý zamestnávateľ poslal Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby za zdaňovacie obdobie 2014? Znamená to, že odmietol moju žiadosť? Za odpovede vopred ďakujem. :)
Mila123
24.02.15,14:32
ak je pravda, čo tvrdíš ZĽnesmie odmietnúť.....
avalik
24.02.15,15:04
Ak si požiadal o ročné zúčtovanie dane na predpísanom tlačive, vyplnil potrebné údaje a doložil potrebné doklady, zamestnávateľ je povinný ti vykonať RZD.
veronikasad
24.02.15,15:28
Poslal si žiadosť na predpísanom, správne vyplnenom tlačive ?
G abriel
24.02.15,15:51
Požiadal som na správnom tlačive, všetky údaje boli vyplnené správne a doklady som nedoložil žiadne, kedže som mal príjem len od tohto dotyčného zamestnávateľa. Napriek tomu mi poslal tlačivo "potvrdenie o zdaniteľných príjmoch f.o. - kt. sa má posielať len ak som nepožiadal o RZD. Skontaktujem zamestnávateľa, ale neviem, či je možná z jeho strany náprava vo veci. (?)
Katy a R
24.02.15,16:09
ak ti aj poslal potvrdenie - ešte to nemusí znamenať, že ti nespraví RZD (možno to už bolo v pošte? )
G abriel
24.02.15,17:28
v pošte to nebolo, medzi mojou žiadosťou a ich potvrdením je 9 dňový rozdiel v dátume. Tak neviem, skúsim ešte požiadať telefonicky a uvidíme. Inak neviem čo s tým ďalej ako postupovať. Dúfam, že nebudem prinútený si ho podať sám...