dosi
12.05.06,11:33
Chcela by som poprosit o radu, dostala som od kamarátky nasledovný mailik.
Dohodla som sa s radiom Viva ze im dodam nejake prispevky uz aj nejake odvysielali. Oni su ale popleteni z toho ako mi maju vyplatit peniaze. Ja som im napisala ze tym ze na Slovensku uz nie som bola by som rada keby mi vyplatili uz zdaneny honorar a vobec nechcem mat na hlave nejake danove priznanie. Medzitym mi napisala kamaratka ze vraj ak neprekrocim tento rok polovicu odpocitatelnej polozky co je suma 45 407 sk rocne tak nemusim podavat danove priznanie. Tu sumu urcite neprekrocim. Teraz ale neviem ci musi byt tato suma zdanena alebo nie. Proste radio Viva mi chce posielat nezdaneny honorar. Predpokladam ze za rok neprekrocim sumu 20 000 Sk lebo naozaj robim pre nich iba obcas. Znamena to ze nemusim podavat danove proznanie a platit z tejto sumy dan?? Bola by som rada keby ste mi poradili.

Vodpred ďakujem.:o
Milan Benka
12.05.06,09:43
Na takto položenú ot. sa nedá jednoznačne odpovedať.
CHýba mi tam údaj o trvalom pobyte, mieste súčasneho pobytu, dôvod pobytu v cudzine ( zárobková činnosť, štúdium ???) a pod.

Všetko súvisí so všetkým. Napr. ak kamoške ostal daňový domicil na Slovensku, tak tu músí každý rok podávať DP zo svojich celosvetových príjmov. Sankcia za nepodanie DP = 2000,-SK a to aj v prípade, že by jej na Slovensku nevznikla podaním DP žiadna daňová povinnosť.
dosi
12.05.06,09:55
Hm.......tak to musím asi zistiť, zatiaľ dakujem za odpoveď.