bankacik
24.02.15,20:57
Prosím vás vie mi niekto poradiť, zamestnanec pracova od 1.1. do 30.4. na slovensku a dosahoval prájmy podľa § 5. V máji odišiel do kanady, kde záskal štatné občianstvo a tiež pracuje ako zamestnanec. Na Slovensku podá len daňové zo slovenských príjmoch? či priznáva tu aj príjem z Kanady? alebo spraví daňové priznanie na Slovensku a toto doloží v Kanade? ďakujem za každú pomoc
avalik
24.02.15,21:59
Je potrebné určiť daňovú rezidenciu, aby bolo jasné kde podáva DP z celosvetových príjmov. Pozri zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Kanadou. Ako postupovať v tomto prípade by ťa mali informovať na finančnej správe - zadaj dopyt.
bankacik
27.02.15,20:00
Zadala som dopyt a odpovedali mi vseobecne ze si to musi urcit sam danovnik. Ale na slovensku ma aj pridelene aj dic lebo prenajima byt ale v kanade sa zdrziava viac ako 183 dni a tam ma aj byt v prenajme aj stred zaujmov. Prosim poradte mi ao by ste to vy riesili dakujem
avalik
27.02.15,21:20
no nech sa teda rozhodne kde je pre neho vyhodnejsie podat DP z celosvetovych prijmov ... lebo DP na SK musi podat tak ci tak a v Kanade, predpokladam tiez,
bankacik
28.02.15,19:34
Dakujem za kazdy komentar, len sa obavam toho dic, ked ho tu ma pridelene ze ci danovy urad na slovensku nebude na tom trvat ze je slovensky rezident.