Modrozelene Ocko
24.02.15,20:59
Chcem sa spýtať, ako mám napísať žiadosť o zrušenie exekucie na výživnom..... ex mi dlží na vyzivnom ale uz mi to zacal splacat a sme sa dohodli na podmienkach..... pytala som sa exekutora ze by som to chcela zrusit no povedal mi ze si mam napisat ziadost, lenze to neviem ako mam napisat.... prosim ak mate niekto takuto sksenost pomozte.... potrebjem to do stvrtka napisat ....
fengsuej
29.03.15,16:11
navrh na zastavenie exekucie z dovodu dobrovolneho zacatia plnenia povinnosti zo strany povinneho (ty si opravnena) formou dohody - splatkovy kalendar. Posielas to exekutorovi na adresu jeho Exek. uradu. Povinny bude musiet uhradit aj trovy exekucie (ak nejake vznikli) alebo ak je to v lehote 14 dni od prevzatia Upovedomenia o zacati ex., tak odvolanie.

Exekutor to aj tak predpokladam posle na sud (moze rozhodnut aj sam), sud ma 60 dni na rozhodn. a odpoved ti pride zo sudu domov.

Nabuduce ak ti bude treba taku surnejsiu odpoved a pomerne jednoduchsiu, obrat sa na Centrum pravnej pomoci (kazdy kraj ma svoju kancelariu) .