Dildogripak
24.02.15,22:11
Som študent, robím na DOBPŠ v spoločnosti DANTEM kde mi platia rovno hrubú mzdu na ruku (podpisoval som aby mi to nezdaňovali).

Od marca sa mi črtá nová brigáda v inej spoločnosti. Viem si niečo podobné vybaviť aj tam, samozrejme za predpokladu, že by som v tej prvej už nepracoval? Aké papiere mám podpísať? Ďakujem
veronikasad
24.02.15,21:12
V prvej spoločnosti pracuješ "načierno", alebo máš podpísanú odvodovú výnimku a vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?
KEJKA
24.02.15,21:22
pochopila som správne, že máš brutto 200 eur, podpísané vyhlásenie a odvodovú výnimku? Toto môžeš mať len u jedného zamestnávateľa. Ak ukončíš brigádu v DANTEM, podpíšeš rovnaké papiere a zasa to bude rovnaké.
Ak však chceš mať dve brigády, tak v tej druhej ti už odmenu zdaňovať musia.
Požiadaš o RZD a zaplatená daň sa ti vráti - aspoň čiastočne (podľa výšky celkového príjmu).
Dildogripak
24.02.15,21:25
Áno, dobre si to pochopila. Takže ak by mi daň aj ztrhli na druhej brigáde, tak mi ju o rok po podaní DP vrátia? Ohľadom odvodovej výnimky to poznám (za jeden kal.mesiac môžem len u jedného zamestnávateľa)
veronikasad
24.02.15,21:27
Toisté platí aj pri NČZD. Aký mesačný príjem predpokladáš u oboch zamestnávatelov spolu ?
Dildogripak
24.02.15,21:29
300/mes
veronikasad
24.02.15,21:30
Po podaní DP alebo vykonaní RZD sa ti celá zrazená daň vráti, lebo príjem nepresahuje mesačnú a teda nepresiahne ani ročnú NČZD.
Dildogripak
24.02.15,21:32
Obom kočkám ĎAKUJEM :)