pajoas6
24.02.15,22:34
Dobrý deň,

mm menší problém, možno trochu paranoja, no za opýtanie nič nedám. Dva týždne späť som na hokeji dostal strelu pukom priamo do jabĺčka v členku. Presne do stredu. Prvotne som si myslel, že je to zlé, no keď som na striedačke dokázal hýbať nohou do všetkých strán, síce s bolesťami, vedel som, že je to asi len narazené (zlomeninu som už mal, tak preto som vedel :-) )
Celkovo mi členok neopuchol, iba zmodral, sfialovel, zozelenel. Ako narazeny, bolelo to ako modrina, na dotyk. Ale už prešli dva týždne a stále to bolí - na dotyk. Inak môžem skákať aj behať. Ale nohu v korčuli nevydržím mať a vlastne keď SI ČUPNEM, tak cítim v členku takú ťahavú bolesť a ako by mi naň niekto dotykom tlačil.

Vie mi niekto poradiť?
u doktora som nebol, nechcel som hneď preháňať, navyše, ak išlo o modrinu :D ale po dvoch týždňoch stále bolí, tak teda že čo by ste mi poradili. Môže to byť stále také citlivé brazené alebo niečo viac?

Vopred ďakujem za užitočné rady :-)
avalik
24.02.15,21:43
no cez internet by ťažko diagnostikoval aj skúsený lekár, takže nič iné ako návštevu lekára ti neodporučím
Anika61
24.02.15,22:15
Mal by si vyhladat lekara nech ti da spravit rontden-nemusi to byt len narazene ,moze to byt prasknute''
lepka
24.02.15,23:00
môže tam byť ešte stále hematom,ale ak ozaj chceš riskovať,že je to niečo zlé,napr.prasknutá kosť,tak si skús kúpiť Aescin,ten je proti modrinám,proti zápalu šliach a pod.najdi si info na nete,ja som si takto tiež liečila členok,ktorý potvora bolel po náraze z boku asi tak 3-4 týždne,pri chôdzi nie,pri dotyku áno,ale pozor nesmieš byť gravidný,aspoň teda prvý trimester,ak si viac tak môžeš brať.:)
buchač
25.02.15,04:53
lepka

..."ale pozor NESMIEŠ byť GRAVIDNÝ,aspoň teda prvý trimester,ak si viac tak môžeš brať "....
=====================================

Hm...to sa týka aj tých mužov, čo nepodstúpili zmenu pohlavia ? ;)
kopretinka
25.02.15,07:01
asi nebude gravidný,keď hrá hokej :D :D :D
ivka70
25.02.15,07:03
Moze to byt citlive aj par mesiacov, aj ked to bolo len silno udrete.
A citlive napr. na zmeny pocasia uz aj do konca zivota.
Inu verziu urazu dokaze potvrdit ci vyvratit len lekar na zaklade snimkov.
kopretinka
25.02.15,07:06
ja som si doteraz myslela,že jablko je v kolene....
http://displus.sk/anatomia/scroll2/clenok.htm
ivka70
25.02.15,07:08
Si si ista, ze sa to vylucuje :D ?
kopretinka
25.02.15,07:10
jedine,že by nevedel,že je gravidný,neriskoval by predsa potrat :D
marjankaj
25.02.15,08:03
Ešte že to nedostal do ohryzka.:---
lepka
25.02.15,09:33
absolútne všetkých,obzvlášť tých,čo zmenu pohlavia nepodstúpili
lepka
25.02.15,09:55
super,až som oprskala monitor,ďakujem
pajoas6
26.02.15,13:16
pardon :D dostal som do medial malleolusu :-D Ale dik za link, mrknem to ;-)