maped
25.02.15,09:52
Prosím Vás mám klienta v PÚ, ktorý si niektoré dod. fa z Číny uhrádzal cez PayPal.
Na firemnom účte mu platby nefigurujú. Vôbec neviem ako to mám pouhrádzať, aby som to mala správne. Mám tieto faktúry neuhradené a nevediem mu ani paypal účet len mi to oznámil a poslal malý výpis, kde sú aj súkromné platby.
Ako to uhradiť a zbaviť sa neuhradených faktúr? Vie niekto poradiť jednoduchý, no zrozumiteľný spôsob? Články o Paypale som už čítala, neviem kde si mám čo zadať, aby sa mi to pekne vynulovalo.

Ďakujem veľmi pekne za každú dobrú radu!
KEJKA
25.02.15,13:23
mal by ti dať výpis z paypal účtu, to sa dá stiahnuť, nech sa nevyhovára.
Ak je paypal naviazaný na súkromný účet, tak je to rovnaké, ako by platil zo súkromného účtu.
Zaúčtuj 321/365
a ako vyrovnáš 365, to zas musíš dohodnúť so spoločníkom. Napr. urobí prevod z firemného na súkromný účet.
maped
25.02.15,13:39
ďakujem Kejka. Ten zápis 321/365 kde mám spraviť? Asi nerozumiem. Jedná sa mi o to, že to musím uhradiť aj v USD a aby sa mi potom vypočítali aj kurzové rozdiely?
Zaúčtovanie 321/365 urobím v čom? Vrátenie už je druhá vec.
Ďakujem pekne!
KEJKA
25.02.15,13:41
podľa mňa ID, ako inak?
Ppre správnosť by som predsa len trvala na pypal-výpise kvôli dátumu úhrady a stanovenia správneho kurzu a kurzového rozdielu.
maped
25.02.15,13:44
mne v softe v ID sa nedá zadať iná mena? Mám tam na tvrdo EUR?
KEJKA
25.02.15,13:48
nuž tomu veľmi neverím, ale s tým ti ani neporadím, nepoznám tvoj soft
mne to pri 321 vždy tá menu, ktorú chcem.
maped
26.02.15,16:15
KEJKA prosím Ťa ja sa s tým trápim. Nejde mi to dobre.
Cez ID si zadám 321/365 v zahraničnej mene USD-podľa dátumu platby v paypal výpise. Napr. 12.06.2014 tam má úhradu na sumu ako je faktúra vystavená na 549,00 USD.
Ja si zadám do ID aký kurz? 12.06.2014?
Potom ako urobím 365-prevod na súkromný účet. Akým zápisom v akej mene a tiež ID? Aby sa mi platba vypárovala. Nedá sa mi vypárovať, niečo sa mi vypáruje a 1 zápis mi zostane na 365 visieť. Nechápem to.
Prosím Ťa o pomoc, ako by si to urobila presne Ty.
Ďakujem veľmi pekne za poradenie.
JanaSys
20.02.16,17:07
Paypal posiela email o potvrdení platby, kde je presne uvedený kurz USD/EUR. Na výpise by mohli byť všetky pohyby, to nikto pri súkromnom nechce dať. Ten emailový "výpis" si daj k internému dokladu, na ktorom zaúčtuješ tú 321 (úhradu FA), /365 . Zaujímalo by ma, či ešte možné vyrovnať to cez pokladňu.