Meldo123
25.02.15,10:14
Dobry den. Prevadzkujem internetovy obchod (maloobchod, predaj konecnemu spotrebitelovy). Vzhľadom k setreniu naskladov by som rad zasielal zakaznikom fakturu vo formate PDF iba e-mailom. Je to z pohladu zakona spravne, alebo je nutne zasielat aj papierovu formu?
V pripade elektronickej faktury, je potrebne aby faktura obsahovala elektronicky podpis, alebo staci naskenovana pečiatka s podpisom?

Este by som doplnil, ze firma je platcom DPH.
KloferHladny
25.02.15,10:42
Doplň si na e-shope všeobecné podmienky asi v takomto znení " zákazník po záväznom objednané cez formulár e-obchodu súhlasí so zaslaním faktúry iba v elektronickej podobe vo formáte PDF. Poplatok za doručenie faktúry v papierovej forme je .... EUR"
bomo
06.03.15,16:35
Zákazníkovi môžete odoslať faktúry e-mailom, takáto faktúre ja plnohodnotným účtovným dokladom.

Avšak ak si zákazník od vás vyžiada papierovú faktúru, musíte mu doručiť vytlačenú faktúru.
V elektronickej faktúre nemusí byť elektronický podpis a dokonca ani naskenovaná pečiatka s podpisom.
Viac info tu: ELEKTRONICKÁ FAKTÚRA A FAKTÚRA E-MAILOM (http://www.uspesne-podnikanie.sk/elektronicka-faktura-a-faktura-e-mailom).