mmia
12.05.06,13:28
ahojte, chcela by som sa opytat ohladom toho listu do socialnej poistovne ci mi neviete poradit ak je zamestnavatel - restauracia, su tam nejake rizikove pracovne pozicie? studujem tu vyhlasku ale akosi som sa v tom stratila :(
Peterka
12.05.06,12:52
Zoznam rizikových pracovísk je vypracovaný podľa jednotlivých firiem.Keď som bol na hygiene tak sa ma spýtali len na názov firmy a povedali mi, že či tú firmu majú na zozname alebo nie.Nepochopil som doteraz prečo SP jednoducho si nevypýtala ten zoznam namieto vypisovania "Návratiek"
Braňo
12.05.06,13:04
Zoznam rizikových pracovísk je vypracovaný podľa jednotlivých firiem.Keď som bol na hygiene tak sa ma spýtali len na názov firmy a povedali mi, že či tú firmu majú na zozname alebo nie.Nepochopil som doteraz prečo SP jednoducho si nevypýtala ten zoznam namieto vypisovania "Návratiek"

Akože prečo? Však by mali menej roboty! A to, že by sa tie návratky mohli podať elektronicky alebo mailom nehovoriac. Pri 340.000 živnostníkoch a 75.000 s.r.o.-čkách na Slovensku sa jedná o milióny korún iba na poštovnom.
Bubasis
15.05.06,08:26
Ja som sa telefonicky strastiplnou cestou informovala u Regionálnych hygienikov a jedna zlatá pani mi povedal, že keď sme si nepožiadali o vykonanie meraní a nevystavili nám Rozhodnutie o vyhlásení rizikových prác, tak nemáme zamestnancov s rizikovými prácami...teším sa ;)ale aj tak si nie som istá...sme stavebná firma, čiže nejaké riziká tam zrejme sú...ale pokiaľ to nemáme zmerané a písomne dané tak...tak uvádzam nuluuuu....a hotovo...