Zorenka1
25.02.15,14:58
Za január 2015 som v predstihu odoslala DP DPH s označením riadku 32 - NO , splnenie podmienok podľa § 79 ods. 2. Sme mesační plátci DPH, dlhšie ako rok,neevidujeme voči DÚ žiadne podlžnosti. Dnes sa mi telefonicky ozvala z DÚ pracovníčka, ktorá mi oznámila, aby som napísala do všeobecných oznámení správu k DP, že som omylom označila riadok 32. Keď som sa pýtala, že nerozumiem tomu, veď splnam všetky podmienky, oznámila, že riadok 32 je pre Q.plátcov , ktorí potrebujú skôr peniaze ako za tri mesiace. Ak tak neučiním, zašle mi výzvu. Ako to mám pochopiť?
Tweety
25.02.15,14:05
V Zákone o dph je to takto:
(2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov.29b)
Zorenka1
25.02.15,14:08
práve - všetky tri kritériá splňam, prečo hovorila o kvartálnych plátcov a prečo mi chce zaslať výzvu, ak neurobím to, čo chce
Tweety
25.02.15,14:09
obráť sa na ňu, možno ste sa nepochopili
Zorenka1
25.02.15,14:12
práve som jej volala, ale ťahám za kratší koniec... Zrejme záleží od samotnej pracovníčky, pretože keď som zasielala DP DPH za inú firmu, ktorá mala v minulosti tiež NO, nikto ma nekontaktoval a NO vrátili v lehote...
KEJKA
25.02.15,14:17
Dôvod pracovníčky neobstojí, systém majú nastavený tak, že ti ten NO priznajú.
Určite by som nepodávala oznámenie, ktoré je v rozpore so zákonom, ale počkala na tú výzvu a potom to reklamovala. Ak sa ukáže Tvoja pravda, ešte ti priklepnú aj nejaké úroky, kedže pochybili.
Zorenka1
25.02.15,14:27
ďakujem Kejka za podporu, už viac krát som sa dozvedela od zodpovedných pracovníkov takéto nezodpovedné odpovede. Vôbec nejde o úroky, cítila som sa hlúpo, rozišli sme sa s tým, že keď to neurobím, zasle výzvu...Ale myslím, keď niekto robí len s DPH na takomto úrade, tak by mal problematiku dokonale ovládať..
KEJKA
25.02.15,14:33
správkyňa nerobí len s DPH, ale so všetkými daňami.
Zaslať výzvu je jej povinnosť, telefonátom si to chcela len uľahčiť.
Nemáš sa prečo cítiť hlúpo, ked vieš, čo vieš. To by sa mala cítiť hlúpo ona.