papove
25.02.15,19:19
zdravím kúpil som 2m dlhé stĺpiky 2.6m aj s časťou v betóne, vzdialené 2.5m, plot je bodovaný (hotové štvorce) žiadny šponovák.. tak to firma navrhla.. mám tam nepriehľadnú plotovú sieťovinu a pri silnom vetre mi ohlo stĺpiky hrúbka steny je iba 1,2mm čo s tým??? môžem stĺpiky niečim vyplniť pomohlo by to? napríklad betónom?? ohýbajú sa trubky betón je dostatočný 40cm priemer 60cm hĺbka.. bude sa to reklamovať len som chcel vedieť či sa to dá aj nejako inak vyriešiť.. finance niesu dôvod prečo tam dali taký materiál si musia doriešiť oni je to ich chyba ja som dával nazačiatku požiadavky..
buchač
25.02.15,18:33
Veď to je to práve....že hrúbka stlpika je IBA 1,2 mm...sa nečuduj.
Aký je vnútorný priemer ?
Lebo osobne si nejak neviem predstaviť tú makačku s tým vyplňovaním stlpikov. To pechovanie v trúbke, atď...a v tej výške. :rolleyes:

Asi by bolo najlepšie vydrbať a nahradiť pevnejšími a aj zabetónovať poriadne.
Klíma sa mení a bude ešte aj horšie. Vymeníš, zainvestuješ, zamakáš si...ale na roky pokoj.
Anika61
25.02.15,19:05
To robi ta plotova sietovina-prud vzduchu tlaci na plochu a vznika velky odpor-mozno by pomohlo naplnit stlpiky napr.strkom a podvihnut tu sietovinu aby bolo lepsie prudenie vzduchu.
draik
25.02.15,19:14
Problém je hustá sieťovina, ktorá sa chová ako plachta, ak teda nie sú stĺpiky ďaleko od seba.
bjuty smis
25.02.15,19:17
s betonom sa narobíš ako hovado....

ale vyskúšaj ich zo 3 vysypať pieskom a pozoruj pri najbližšom vetre...
Anika61
25.02.15,19:36
Pozri tu pisu,ze sietoviny nie su vhodne na velke plochy...http://www.lacne-oplotenie.sk/plotova-zatienovacia-tkanina-soleado-1500-mm-50-m.html
chandler
26.02.15,12:40
ak myslis "silny vietor" co bol v poslednych dnoch, tak to musis vymenit, lebo ked zacne naozaj fukat nepomoze ti ani ten beton co bude dnu.
jslancik
26.02.15,13:12
a čomu sa čuduješ? Bojíš sa oprávnene. Rizík je viac. ešte povedz, že sú to stĺpiky priemeru 38mm (mali by zatvárať predajcov, čo predávajú také dlhé a tenké stĺpiky), alebo že ich máš ďalej ako 2,5m od seba. A samozrejme treba kúpiť najhustejšiu sieť, lebo veď aby nebolo vidieť.
Ak si to ešte málo zabetónoval (priemer pätky by mal byť aspoň 25 cm, keď je tam sieť), tak ti ho kľudne môže aj vyvrátiť aj s betónom. Ak máš slabo prichytený napínací drôt o stĺpiky, tak môže vytrhnúť tam. A ak máš slabo/riedko prichytenú sieť o pletivo, môže odtrhnúť sieť od pletiva. Treba to robiť komplexne dobre, nie len tak akože.
Riešenie? Aspoň čiastočné - vyliať cementovým mliekom s prídavkom piesku, alebo štrku jemnej frakcie.
Mohol si kúpiť aj hrubostenné stĺpiky (aha, boli drahšie). Problémom je najlepšie predchádzať, ako ich potom pracne riešiť.
jslancik
26.02.15,13:14
veru, pechovanie. A najdôležitejší/najkritickejší bod je práve úplne dole, tam zvykne "odstrihnúť" stĺpiky - tesne nad betónom.
marjankaj
26.02.15,13:28
A koľko je priemer stlpika? 2 cm?:eek:
marjankaj
26.02.15,13:29
Daj tam pletivo namiesto tej nepriehľadnej sieťoviny a možno to vydrží.
Alebo silnejšie a hustejšie stĺpiky.
jezo421
27.02.15,08:28
Ked uz si ho tak pekne sfukol, pridaj aj nejaky odkaz na solidne komponenty - najma tie stlpiky. Co som zatial hladal polplastovany pozink, tak vsetky boli tenkostenne...
jslancik
27.02.15,08:31
nebudem niekomu robiť reklamu, a jemu to už nepomôže. u výrobcu/predajcu sa treba spýtať, či ponúka aj niečo iné ako stĺpiky "z makového kvetu". Ak nie, treba ísť "o dům dál".
jslancik
27.02.15,08:33
a keď ľuďom je zaťažko dať za stĺpik 8€. keby mali dať 15€ za kvalitný hrubostenný, tak by asi umreli... Ty by si dal toľko?
buchač
27.02.15,08:46
jezo421 (Dnes 10:28) Ked uz si ho tak pekne sfukol, pridaj aj nejaky odkaz na solidne komponenty - najma tie stlpiky.
===============================
Ešte málo mu naložil ...aj viac sa dalo...
----------------------------------------------
Sorry, ale myslím si, že každý svojprávny jedinec (ak niečomu nerozumie) sa najprv pýta a až potom koná....
Tá druhá kategória, tí "iní - svojprávny" robia úplne inak.

...a potom sa čudujú, že fásnu adekvátnu reakciu.
Peniaze nejak neriešim, každý je strojcom svojho účtu.
----------------------------------------------

...a Google ma každý...nech si hľadá sám.
lubko6394
27.02.15,09:13
Ja mám tie poplastované tenkostenné 38-čky v rozstupe cca 3,3m na nich 150-ku pletivo + hustú sieť na dĺžke cca 20m. Problém som mal minulý rok, lebo som stĺpiky dával do skrutiek a tie sa vykývali od vetra a dokonca cestovali aj 10 cm nahor - ale plot pri bezvetrí stál. Takže som dorobil dole hrubostennú trubku, do nej vložil a priskrutkoval tú 38-čku a zabetónoval. Zatiaľ bez problémov. Tie stĺpiky sú naozaj ako z makového kvetu, ale čosi nejaký čas udržia a keď odhnijú jednoducho vymením. Skôr sa mi vidí, že zadávateľovým stĺpikom ktosi pomohol.
jslancik
27.02.15,09:33
(lubko6394) ale si mi zdvihol tlak... radšej bez komentára.....
lubko6394
27.02.15,09:45
jslancik- však aj mne sa zdvihol ten tlak keď mával ten plot +/- 30 cm a čakal som kde ho to zaveje. Ono sa nič nedeje kým je tak len to pletivo - na skrutkách mám ešte ďalší plot dlhý 120m - nechcelo sa mi betónovať ( akurát rožný je v betóne) a 5 rokov mi to drží a som s tým spokojný. Ten 20m tiež slúžil - pokiaľ som tam nedal tú tkaninu, inak do tej 38-čky som dal silon aby som ju skrutkami mohol dotiahnuť.
jezo421
27.02.15,10:33
pre jslancik: 15e preco nie. Nezvyknem vyhadzovat peniaze zbytocne, ale ani nekupujem haraburdy. Aj pri plote mi to vychadza, ze radsej namiesto pletiva priplatim za zvarane panely, tiez poplastovane. Diskusie sluzia vsetkym, preto su verejne. Inak si mozete posielat SS. Dat sem link pokial nie si predajca nicomu neskodi. Iba ak by si bol z tych, co nic zadarmo nerobia :-) Takze sem s poplastovanym stlpikom za 15 ecok. Dakujem.

Pre buchaca a jeho "google ma kazdy": kydy ako obvykle v tvojom pripade.
jezo421
27.02.15,10:53
Od jslancika som dostal link do SS, tymto mu dakujem aj verejne.
petmar
28.02.15,14:18
Najlepšie by bolo vidieť celú koncepciu plotu, ale ja by som tam povkladal ´dalšie stlpiky medzi tie slabé stlpiky. Tie staré by som vylial jemným riedkym betonom a dnu pichol roxor, ale hlavne aby to bolo vyplnené dole v mieste, kde stlp vychádza z betónu
buchač
28.02.15,14:50
jezo421 (Včera 12:33) Diskusie sluzia vsetkym, preto su verejne.
....Inak si mozete posielat SS.
...
Dat sem link pokial nie si predajca nicomu neskodi. Iba ak by si bol z tych, co nic zadarmo nerobia :-)
....
Takze sem s poplastovanym stlpikom za 15 ecok. Dakujem.

Pre buchaca a jeho "google ma kazdy": kydy ako obvykle v tvojom pripade.
======================================
...a TY si ktorý ??? Na čerstvo registrovaného sa nejak vyznáš...

...a ZASA PÝTAŠ len a len linky.

Takže to s tým googlom je ako obvykle....buď si blbec alebo lenivý.
Ja skôr prikláňam k tej tretej verzii...lenivý blbec.
Lebo len lenivý blbec ide do stavby a investícii bez patričných informácií.
====================================

Ale šak predsa len diskutujeme...či ?

Lenže ja diskutujem iba so seberovným...a Ty si predsa blbec, takže koniec debaty ...
vlado 33
28.02.15,16:43
jslancik
28.02.15,18:02
nie, tie to neboli. sú moc lacné na to, aby to bola kvalita. Klasika, Pilecký a jeho "zaručene české" výrobky. Ale to je asi iba veľmi aktívny predajca, ktorý sľubuje ani nevie, čo.
Ak je to skutočne 1,5mm pred povrchovou úpravou, tak by to bolo OK. Lenže väčšina výrobcov uvádza hrúbku po poplastovaní, a to je tých 1,5mm zhruba. Porovnávajú sa s tými, ktorí nezavádzajú a uvedú hrúbku pred poplastovaním (1,2mm) - hrúbka steny rúrky. To sú také drobné triky.
Bolo by fajn, keby uviedli napr. hmotnosť pri tom 3m stĺpiku. By som to vedel porovnať so skutočne hrubostenným stĺpikom.
papove
28.02.15,19:25
šponovák tam nieje je to z bodovaných drôtených dielcov 2.5m dlhé 2m vysoké...
terezyk
01.03.15,08:05
alebo by mohol do toho hustého pletiva vystrihnúť také dvierka na pántoch (ako pre mačky na dverách)
a čím silnejší vietor , tým viac by si ich vietor otvoril

ale mali by mať viac ako 10 % plochy

a mohol by ich aj "umelecky" usporiadať :D
jezo421
01.03.15,15:37
Mily Buchac, neviem co si mam mysliet o tvojom komente. Nazval si ma lenivym blbcom preto, ze ocakavam od Porady to, na co je urcena. Teda radu a odporucanie z vlastnej skusenosti. Ty zrejme davas prednost informaciam, ktore si vygooglis na strankach vyrobcov. Ja ti to neberiem, ale este som nevidel nikoho, kto si tam napise, ze predava smejdy.
Druha vec: hovoris ze som cerstvo registrovany. Neviem kto je tu lenivy, ale ak by sa pozrel na moj profil, videl by si, ze som registrovany od r.2010. Rok predtym, ako som zacal stavat dom. Rok v nom uz aj byvame. Do porady som prestal prispievat odkedy zmenili jej dizajn. Teraz uz len nakuknem ci ma nieco nezaujme a vynimocne nieco napisem. Ale takmer z kazdej temy na mna vyskoci nejaka tvoja "duchaplnnost". Som azda jedinny, kto ti naznacil, ze je to nezaujimave?
Nuz kazdy mame nejake konicky. Tvoj je zrejme mastit si ego generovanim postov na Porade. V poriadku, si v tom dobry. 23 tisic je obdivuhodne cislo. Gratulujem! Skoda ze drviva vacsina je vata patriaca na nejaky pokec, alebo ten facebook co pouzivaju deti.
A na zaver, vobec ma nemrzi, ze my dvaja nemozeme spolu diskutovat. Kvoli tom sa ja na tvoju uroven znizovat nebudem, ty arogantny Truhlik. Keby si nevedel kto je to Truhlik, vygoogli si Ondrej Sekora - Ferdo Mravec :-)
mplot
01.03.15,16:12
jslancik, podla vášho profilu si tu asi len robíte reklamu a kto nevie o čom hovorí ste jedine vy. S oploteným naša firma robí 14rokov!!! Nezaoberáme sa ničím iným. Uvedený stĺpik je náš výrobok a uvedená hrúbka steny je pred poplastovaným. Žiadne triky! Môj názor na vec je že ani stĺpik 1,5mm nieje hrubostenný ako to vy tvrdíte. Hrubostenným by som nazval stĺpik pri hrúbke steny minimálne 2,00mm. Tie sme mali minulý rok aj v ponuke a boli drahšie o +5% a nedokázali sme ich predať každý dal prednosť 1,5mm aj keď v cene bol minimálny rozdiel. Rozdávajte v ss odkaz na svoju predajňu lebo to už nieje trik tváriť sa ja nič ja muzikant.
jslancik
02.03.15,06:19
pán Pavlík, veď dajte hmotnosť toho stĺpika 3m.
nepoznám žiadneho pána Pavlíka, ktorý vyrába 14 rokov ploty. Očividne nakupujete od Betafence, ale o výrobe neviete ani ň (beta je belgická firma tuším). A niečo z čiech, poľska a číny. Tváriť sa, že viete niečo o výrobe je absurdné.
A ak nedokážete predať stĺpiky s 2mm stenou za cenu o 5% vyššiu ako 1,5mm, tak o predajných schopnostiach Vášho kolektívu mám svoju mienku :D
Obviňovať ma z reklamy je neadekvátne. v žiadnom mojom príspevku (a že ich bolo dosť) nenájdeš odkaz, ani v mojom profile. na rozdiel od teba.
jslancik
02.03.15,06:27
papove, nepíšeš profil stĺpikov, predpokladám, že to budú okrúhle. Jokle by to nespravili.
ak je to tak, ako píšeš, tak je to chyba predajcu, že ti navrhol takú nemožnú kombináciu. Ale to nevyreklamuješ, nemáš šancu. Dať k dielcom tenkostenné okrúhle stĺpiky, a zavesiť na to sieť, absurdné. Dúfam, že si nekupoval z najväčšieho e-shopu na Slovensku pletiva.net :)
mplot
02.03.15,08:09
Hmotnosť stĺpika 3,0m hrúbka steny 1,5mm je 5,25kg.
To nepustí inak to nemôže ani vážiť! Kľudne sa zastavte a môžte si to odvážiť máme ich skladom cez 1000ks
Podľa mňa veľa vecí neviete. Vaše očividné veci si nechajte pre seba. Ja som len zareagoval na váš komentár kde ste nás obvinili že používame triky a nevieme čo predávame. Lepšia cena sa dá dosiahnuť tým že nakupujete po kamiónoch v tonách. Náš ročný obrat je cez milión eur takže nemusíte sa báť o naše predajné schopnosti, pochybujem že sa len z časti blížite k tomuto číslu. Obvinenia že tovar máme z Číny Poľska atď sú váš nepodložený výmysel. Ja sa netvárim že niečo viem ja sa považujem za profesionála. Absurdné je akurát vaša hra že sa tvárite že niekde som kúpil nepoviem kde a v ss dávate odkaz na vašu predajňu. A na porade existuje niečo ako porada-pro ktorú mame predplatenú a áno mame uvedené kto sme a neschovávame sa za nejaký nik na rozdiel od vás. Ja som si sem nešiel robiť reklamu len reagoval na vaše nezmysli a očierňovanie našej firmy lebo to je to najjednoduchšie očierňovať schovaný za nejakým nikom.
jslancik
02.03.15,08:35
ja ti poviem len toľko - náš stĺpik so stenou 1,5mm výšky 3m, priemeru 48mm má 6,2 kg. kde bude chyba, pán Pavlík?
Mimochodom, za nákup od Betafencu sa hanbiť nemusíte. Len čo tí ostatní dodávatelia... A tváriť sa, že niečo viete o výrobe, keď Vaša firma iba nakupuje a predáva, nie je práve namieste.
K obratu sa radšej nevyjadrujem :) Ani k nákupu v tonách, kamiónoch.
Vy nemusíte mať tovar priamo z číny, poľska. Sú priekupníci, ktorí vás "pod prísahou" presvedčia, že je to vyrobené v čechách, a pritom je to čína ako hrom, prípadne čína cez poľsko/čechy (napr. ak tie stĺpiky nex kupujete od už spomínaného P., tak je diagnóza jasná. nech by vám uviedol aj 10-bodový výrobný postup...).
mplot
02.03.15,09:29
Ako ste došli nato že naša firma len kupuje a predáva zas vaše hypotézy ničím nepodložené.
Ak má váš stĺpik 6,2 kg tak to nebude zo steny 1,5mm ale potom hrubšia stena alebo vaše klamstvo lebo podla tabuliek pozinkovaná rúra priemer 48mm stena 1,5mm ma hmotnosť bežného metra 1,72 kg vy uvádzate cca 2,00kg neviem že čo ste vážili ale asi u vás je najťažší kilogram železa na svete.
My jasne vieme čo si zadávame do výroby !!! Nemusíte nás poučovať neprešli ste našou cestou aby ste tu tvrdili vaše ničím nepodložene hypotézy. My už pár rokov fungujeme. Nehanbíme sa za nič len sa bránime očiernovaniu a vašim nepodloženým hypotézam. Kľudne sa zastavte môžme vám poukazovať ako to u nás chodí táto debata nevedie k ničomu. My si ideme svojou cestou kvality a z vašej strany napádanie nás že používame triky kupujeme z činy atď si prosím odpusťte lebo je to len vaša hra na Vás ako najúžasnejšieho predajcu oplotenia iné my z toho nevychádza.Vždy budeme hľadať aby bol správny pomer ceny a kvality.
jslancik
02.03.15,09:57
ak nakupujete z čiech od MSD (resp. vo vašej reči si od nich objednáte výrobu), tak sa to nedá nazvať, že ste výrobca. Iba ak by bola MSD vaša materská firma.
Ten rozdiel v hmotnosti bude asi tvarom profilu - tie hrubostenné máme my profilované (voláte to "montážna lišta"). Porovnať by sme to mohli s tými - 3m. Asi by to bolo podobné.
Ak fakt nekupujete nič z číny či poľska, tak všetka česť. Odhliadnuc od bránok, ktoré máte od P., a je to šrot. hlavné, že nie sú z tých dvoch krajín :)
Veď kľud, pán Pavlík. Ako kolega kolegovi odporúčam upraviť gramatiku na stránke. Bije to do očí. A pozor na predajcov, aby nenaceňovali/nepredávali nemožné kombinácie, ako napr. dostal zadávateľ tejto témy, kde sme mierne off topic. Dávať na okrúhle stĺpiky plotové dielce je veľká odvaha, ale v kombinácii s tieniacou sieťou je to bláznovstsvo.
mplot
02.03.15,15:34
Nikde som nespomenul že kupujeme od MSD ani od nikoho iného predajcu alebo výrobcu plotov stĺpiky ak neviete neriešte hlavne nerozumiete sa ale vôbec tomu. Stále len hypotézy nič iné. Naše stĺpiky sú našim výrobkom zatým si stojíme. A vrátim sa k tomu hrubostennému u vás. Idete porovnávať stĺpik okrúhly so stĺpikom s montážnou lištou úplne iný typ stĺpika tak len pre info ten je u nás s váhou 7,2 kg takže kvalitnejší ako ten váš !!! Osobne som namontoval veľa oplotení. Vôbec nieje pravda to čo vy tvrdíte že plotový panel na okrúhle stĺpiky dávať je veľká odvaha nemáte ani šajnu o plotoch-plotových systémoch. V prvom rade by si zákazník pred tým ako sa rozhodne mal uvedomiť či si tam časom chce namontovať tieniacu sieť. Sú zákazníci ktorý si sami objednajú alebo im niekto niečo doporučil a za rok idú dať na pletivo tieniacu sieť. Len si neuvedomujú že to čo si kúpili pred rokom nieje vhodné aby na tom bola tieniaca sieť. Plotové diely aj s okrúhlymi stĺpikmi je doživotné oplotenie tak ako je navrhnuté ale bez tieniacej siete. K tienacej sieti je veľa faktorov ktoré ovplyvňujú aký typ treba zakúpiť navrhnúť faktor: či je to medzi domami záveterná časť aká výška oplotenia atď. samozrejme vždy by mali byť stĺpiky čím väčší profil tým lepšie a jäkl profil (60x60mm).
Ale nevidím ani problém ak je medzi domami záveterná! časť dať na stĺpiky 48mm tieniacu sieť. 38 mm stĺpiky nedoporučujem vôbec tieto sme stiahli aj my zo skladu.
Na vaše hypotézy nebudem už viac reagovať osobne vás pozývam k nám na firmu viac sa dozviete ako si tu budete vymýšľať na nás. Ak by chcel niekto poradiť v mojom profile nájde telefonický aj e-mailovy kontakt.
jslancik
02.03.15,16:55
nechápem, čo sa rozčuľujete, pán Pavlík. Ja sa s Vami úplne kľudne rozprávam, dokonca som ocenil, že nenakupujete z číny ani poľska. MSD je fajn, Betafence kvalita, len tie bránky od Pileckého... A povedzte, že to tak nie je. V oblasti sa orientujem celkom slušne. Netreba mi hovoriť, kto od koho nakupuje.
Fajn, stĺpiky robíte spôsobom, že nakúpite rúrky a dáte ich poplastovať, potom na ne natlačíte čapice. Dajme tomu, že vlastná výroba.
Samozrejme, že dávať plotové dielce na stĺpiky okrúhle je odvaha. Ale asi máme iné kritériá na kvalitne postavený plot. Nevadí. Pár dní dozadu som videl plotové dielce namontované na napínací drôt, to ste asi ešte nevidel (dúfam) :)
A súhlasím, zákazníci sú blbí. Nedajú si poradiť a aj tak si spravia po svojom. A montážne partie, ktoré nikdy nestavali ploty, sú vrchol všetkého (neberte to osobne, hovorím vo všeobecnosti).