mika5555
25.02.15,20:28
Mám otázku. Kto vyberá a určuje členov maturitných komisií? Ide mi o predsedov predmetových maturitných komisií v iných školách. Najprv je návrh riaditeľa školy? Alebo to určuje VUC-ka a len dáva oznámenie riaditeľom škôl?
avalik
25.02.15,19:42
Školský zákon

§ 80

(7) Predsedu školskej maturitnej komisie a predsedu predmetovej maturitnej komisie vymenúva do 1. marca príslušný orgán miestnej štátnej správy v školstve50) na základe návrhov riaditeľov stredných škôl na obdobie jedného roka odo dňa vymenovania. Predseda predmetovej maturitnej komisie môže súčasne vykonávať aj funkciu predsedu školskej maturitnej komisie.
mika5555
26.02.15,19:54
Na vysvetlenie...po nástupe nového vedenia školy som dostala "stopku" a zrazu nemôžem chodiť na nábory, na výlety...a dokonca ani na maturitné skúšky, okrem povinného skúšania v škole...bolo mi tvrdené, že do komisií si vyberá vuc-ka a že naše vedenie s tým nič nemá, že len dostane dekréty.
avalik
26.02.15,20:34
no s tým ti nepomôžem ... citovala som platný zákon, ak potrebuješ ďalšie info, tak ho hľadaj tam, prípadne v súvisiacich vyhláškach, v pracovnom poriadku a podobne