Mik148
25.02.15,22:32
Doteraz som musel dotlakovať kúrenie doplnením vody do obehu tak dva-trikrát počas zimy. Vykurujem tretiu zimu a až tento rok sa to viac prejavuje. Mám kotol junkers cerapur comfort, na prízemí podlahové kúrenie z plastového hada, ktoré nie je spájané v betóne spojkami. Na poschodí sú radiatory. Tlak klesá len keď sa nekúri, keď začne kúriť, tlak trošku stúpa. Inak bol doteraz nad 1,2 baru. Dnes však poklesol tlak úplne dole, blízko nule. Ešte sa to nestalo. Čo môže byť príčinou? Tlakovú nádobu mám, ale len k zásobníku ohrevu túv. Ďakujem.
peterkos2
26.02.15,04:28
Na kotli je expanzná nádoba a tá má na hornej časti ventilku.Skús ju stlačiť,či pôjde z nej tlak vzduchu,alebo nebodaj voda.Je možné že máš deravý vankúš v expoanzke.Alebo keď nepôjde voda skús dotlakovať na 1 bar
Mik148
26.02.15,18:18
Nevyznám sa v tom veľmi, mal by to asi urobiť odborník. Môže byť problém v tom, keď tlak klesá vtedy, keď sa nekúri? Keď je kotol zapnutý, tlak mierne stúpne.
terezyk
26.02.15,18:32
expanzka má membránu
zospodu vodu
zvrchu vzduch
máš mať natlačené za studena podľa výrobcu
odhadujem do 0,8 atm (pri 1 poschodí), aby udržalo kvapalinu aj v najvyššom bode UK
po zakúrení sa síce zvýši (možno na 1 atm), ale membrána je z gumy
lapejko
26.02.15,19:09
volaj servisáka, niektoré vadné diely rieši aj záruka.
Mik148
26.02.15,19:57
keby bol problém niekde v betóne v podlahovom kúrení, ako rýchlo by klesal ten tlak?
peterkos2
27.02.15,04:29
Pred natlačením expanzky treba znížiť tlak v systéme na nulu