romy16
26.02.15,09:19
Mám urobiť RZD zamestnancovi, ktorý bol v roku 2014 rozvedený. V mesiaci august 2014 sa znovu oženil so svojou bývalou manželkou, s ktorou mali v tom čase 2 deti. Deti sú jeho vlastné, ale on daňový bonus nepoberal, nakoľko neviem, či mali spoločnú domácnosť alebo nie a on si ho dovtedy neuplatňoval. Po sobáši od mesiaca september 2014 si však začal DB uplatňovať na obe svoje deti a chce si aj uplatniť doplatenie DB od začiatku roka 2014, nakoľko jeho žena bola na rodičovskom príspevku. Môže zamestnanec požiadať o doplatenie DB na deti za obdobie, kým bol rozvedený ak by mi doložil čestné prehlásenie o tom, že deti s ním žili v spoločnej domácnosti ?
kn-alka
26.02.15,08:52
podmienky na uplatnenie DP:

musí byť rodič (príp.osvojené)
musia žiť v spoločnej domácnosti

Za uvedené skutočnosti zodpovedá rodič, v žiadosti o RZD uvedie a podpíše skutočnosti - ty ako mzdárka pracuješ na základe podanej žiadosti.
romy16
26.02.15,09:30
Takže keď si požiadal o doplatenie a doložil rodné listy detí, ja už nemusím skúmať, či splnil podmienku spoločnej domácnosti? Nie je to podmienené tým, kde mali trvalý pobyt?
J+K
26.02.15,09:42
Trvalý pobyt s tým nič nemá. V žiadosti žiada bonus na vyživované dieťa , ak tam žiada za celý rok , tak svojím podpisom zároveň potvrdzuje, že majú spoločnú domácnosť - lebo žiada na vyživované dieťa ... takže nič netreba, on je zodpovedný .