gatar
26.02.15,11:44
Dobrý deň, pred materskou dovolenkou si chcem vyčerpať dovolenku. Doteraz som bola PN. PN som chcela zrušiť a vyčerpať si dovolenku. Hneď po ukončení dovolenky mám nastúpiť na materskú. Na moje miesto bol prijatý nový zamestnanec na zastupovanie počas PN, materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky a dovolenky. Môj zamestnávateľ mi ale nechce dovolenku dať s odôvodnením, že počas mojej dovolenky chce čerpať dovolenku aj zamestnanec, ktorý bol prijatý na moje miesto na zastupovanie. A teda nemôžeme čerpať dovolenku obaja naraz. Je jeho postup správny. Ďakujem.
veronikasad
26.02.15,10:47
Nebude lepší nápad vyčerpať si dovolenku v súbehu s poberaním rod.príspevku po skončení materskej dovolenky, alebo až po skončení rodičovskej dovolenky a do nástupu na MD byť na PN-ke ?
ivka70
26.02.15,10:51
V podstate nemoze.

Ak by si ty zacala cerpat dovolenku, vratila by si sa do prace z PN a skoncil by dovod zastupovania, cize zastupujemu pracovnikovi by musela skoncit zmluva.
To je problem, nie to, ze on prave cerpa dovolenku.

Kazdopadne zamestnavatel rozhoduje o cerpani dovolenky a nemusi ti povolit dovolenku vycerpat.
gatar
26.02.15,11:21
Ja už dovolenku čerpám, problémom je len jeden deň, v ktorom chceme čerpať dovolenku obaja naraz.
veronikasad
26.02.15,11:40
Tak si ten jeden deň dovolenky nechaj po skončení RD - môže sa ti zísť.