Duffs
26.02.15,13:17
Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadne oddychu medzi nočnými zmenami. Pracujem v nepretržitej prevádzke dvanástky (11,5). Vždy od 6:00 do 18:00 (denka) a nočná od 18:00 do 6:00. Ide mi o to že zamestnávateľ nevie poriadne písať rozpisy zmien a tak mi vyšlo na konci marca 4x nočná zmena za sebou. Napíšem konkrétne ako to vyšlo.
25.2(Streda) nočná
27.2(Piatok) nočná - záskok
28.2(Sobota) nočná
29.2(Nedeľa) nočná
30.(Pondelok) nočná
Je to v poriadku? aký musí byť oddych medzi nočnými zmenami?
TO je jedna vec na ktorú sa chcem spýtať a tá druhá od 2.12.2014 (utorok) som bol PN do februára 2015 a keď som nastúpil 2.2.2015 (pondelok) do zamestnania všimol som si, že som mal napísane v rozpise ,že v decembri mi vznikol sklz -7,5 hod. Udajne je to za pondelok 1.12.2014 kedy som ale nemal písanú žiadnu zmenu. Podotýkam že nechápem to číslo -7,5 kedže makám 11,5. "Šef" povedal, že na nepretržitej prevádzke je to tak a že som nenaplnil pracovný fond keď som bol PN od toho druhého.
Plánujem sa ísť spýtať ešte na personálne ako k tomu dospel.
mzdarka renca
26.02.15,23:03
1. tie nočné sú v poriadku, ak si súhlasil s nadčasom - záskokom.

2. problém je u vašej mzdárky, ktorá si nedala tú námahu a nenahrala si do mzdového systému pracovné kalendáre. Ona to má v programe jednoducho tak, že ako keby ste robili pondelok až piatok po á 7,5 hod. čo je nezmysel.
Musí si nahrať kalendáre, inak to nebudete mať v poriadku nikdy.

Podľa rozpisu zmien si mal mať voľno. tak nie je dôvod čokoľvek nadrábať.