Pani Oravcová
26.02.15,12:40
Dobrý deň chcem sa spýtať. Môj manžel predal asi pred rokom auto do bazáru. Podpísali riadne kúpnu zmluvu auto sme odhlásili na autobazár. Teraz po asi roku nás kontaktoval jeden pán z odhlasovacej spoločnosti aby sme mu dali plnú moc a zaslal nám i technický. Ten technický bol vlastne odhlásený náš.Ten technický je stále odhlásený na Autobazár Trenčín a tento autobazár si ho vôbec počas celého roka neprihlásil na seba . Rok nebolo auto na nikoho prihlásené iba odhlasené na Autobazár čo bolo v ich povinnosti si ho prihlásiť na seba. Tá plná moc ktorú má manžel dať znie takto :

Manžel má splnomocniť Pána z odhlasovacej spoločnosti Jána S. na ukon v zmysle zakona 8/2009
= oprava udajov (vlastnicke pravo nepreslo na noveho majitela)

z buduceho drzitela (totozny s valstnikom) - Autobazar,Trenčín

na buduceho drzitela (totozny s vlastnikokm) Jožko Mrkvička, Bratislava

Zarven udelujem splnomocnenej osobe poverenie na vydanie suhlasu poskytnuteho v zmysle zakona c.428/2002 Z.z. o ochrane osobnych udajov v zneni neskorsich predpisov

Chcem sa spýtať má im manžel toto splnomocnenie dať ? Nebude mať manžel z toho nejaké problémy ? Ďakujem pekne vopred za radu.
Žabinka
26.02.15,11:58
Toto splnomocnenie hovorí vlastne o tom, že manžel splnomocňuje Jána S., aby zmenil odhlásenie vo vašom pôvodnom OEV z Autobazar,Trenčín na Jožko Mrkvička, Bratislava. Čiže vlastne pôvodné odhlásenie sa zruší, a akoby ste to predali Jožkovi Mrkvičkovi, Bratislava.
Autobazár ktorý vykupuje vozidlo málokedy prihlási vozidlo priamo na seba, ak vôbec.. Neviem, asi bazár predal vozidlo, tak je v jeho záujme dať to do poriadku, ak je to seriózny autobazár.. Takýto úkon, zrušenie odhlásenia a nové odhlásenie sa bežne robí, nie je v tom nič nekalé..
Pani Oravcová
26.02.15,15:24
Čiže nemusíme sa báť žiadnej pokuty alebo nejakého nedoplatku ? lebo vlastne to auto sme odhlásili na bazár ale on si to na seba neprihlásil A počuli sme že auto sa musí prihlásiť na odhláseného do 15 dní potom hrozí pokuta. O zrušení odhlásenia sme ešte nepočuli naozaj tam nehrozia žiadne sankcie ?
Chobot
26.02.15,15:29
Áno, ale pokuta hrozí tomu, čo auto neprihlási, nie tomu, kto auto odhlasoval.
Žabinka
26.02.15,15:42
nový držiteľ má povinnosť prihlásiť vozidlo na svoje meno do 30 dní.. po tomto termíne musí predložiť protokol o absolvovaní kontroly originality.. ale to sa vás netýka..
vicktor
26.02.15,15:51
Ved prave.
To ze po roku moze povodny majitel zrusit a prerobit prehlasenie vozidla znamena, ze 30 dnova lehota nema zmysel, pretoze ju mozno obist?
misoft
26.02.15,16:10
Žabík - nie je to nekalé, ale je to "alibizmus". Oni (Oravcova) auto predali a odhlásili. KPZ sa stal novým majiteľom Autobazár a on mal povinnosť auto na seba prihlásiť.
Keďže ho asi predal ďalšiemu - zistil, že vozidlo je "bez majiteľa" - resp. i napriek odhláseniu je stále majiteľom pôvodný predávajúci. A týmto chce, aby všetky úkony (odhlásenie - znova!) a prihlásenie vykonali pôvodný majiteľ a budúci majiteľ - teda vynechávajú seba ako medzičlánok.
Môj názor - ja by som nikoho nesplnomocňoval. Vozidlo podľa KPZ patrí autobazáru, "ja" som ho odhlásil a ONI ho mali prihlásiť. Takže nech si to rieši autobazár - čo si navarili, nech si to i vyžerú.
A pri tak dlhej dobe (1 rok) sa ani nebudem diviť, až pôvodnému majiteľovi príde "pozdrav" v podobe pokuty za neuzavreté PZP.
Žabinka
26.02.15,16:21
veď jasné, nie sú povinní to urobiť.. kľudne môžu milého pána Jána S. poslať do teplých krajín.. ja len že pre nich nič z toho nevyplýva.. to PZP má nenapadlo, toto si musím prezistiť, ako sa to posudzuje v takomto prípade..
misoft
26.02.15,16:24
Zadávateľka však má jednu výhodu. Majú KPZ, majú papier o odhlásení vozidla. Na ťahu mal byť autobazár. Predpokladám však, že poriešili i PZP vo svojej poisťovni. Ak áno - potom sú za vodou a problémy bude mať (a veľké) autobazár....