rado.weber
12.05.06,16:33
poradaci,

som drobny zivnostnik a sam si vediem JU v Alfe.


Mam na Vas otazku, ak zaplatite fakturu, len tak ju zalozite do uctovnictva, alebo treba na ju nieco dopisat, ze bola uhradeny, kedy akym sposob a podobne.

som videl, ze niekto tam dava svoju peciatku doslo dna a do toho to vpisuju.

ake mate skusenosti ?
DanielaSL
12.05.06,14:46
Ja ju keď príde založím do obalu, poznačím si na ňu kedy mi prišla.Zadám si ju v knihe faktúr a ak ju uhradím, tak to mám buď na bankovom výpise, alebo v pokladni na výdajovom doklade. No a samozrejme tá úhrada sa potom premietne aj v knihe faktúr , tam vidím, že som ju už uhradila celú alebo čiastočne. Na konkrétny papier nepíšem nič.
Neviem či ti moja odpoveď stačí.
Zita5
12.05.06,15:51
poradaci,

som drobny zivnostnik a sam si vediem JU v Alfe.


Mam na Vas otazku, ak zaplatite fakturu, len tak ju zalozite do uctovnictva, alebo treba na ju nieco dopisat, ze bola uhradeny, kedy akym sposob a podobne.

som videl, ze niekto tam dava svoju peciatku doslo dna a do toho to vpisuju.

ake mate skusenosti ?


Ja pri obdržaní došlej fa túto zapíšem do záväzkov dopíšem na fa číslo DF-ka , okopírujem a pri úhrade originál priložím k BV alebo k VPD .

Kópie zakladám osobitne do spisového obalu a takto založené kópie veľmi dobre mi poslúžia na kontrolu odpočtu DPH .Tam mám DF za sebou založené a je to prehľadné.
Dátum úhrady sledujem v evidencii záväzkov v časti úhrady .
dadika
12.05.06,21:51
Ja, keď mi príde faktúrka, dám dátum, zaevidujem ju v knihe faktúr pod číslom. Keď ju uhradím, na bankový výpis poznačím k platbe číslo faktúry, resp. na pokladničnom doklade, pod ktorým som ju zaevidovala a ja si to značím aj na faktúrke, kedy som ju uhradila a akým spôsobom.
Musíš si sám nájsť systém, ktorý Ti bude vyhovovať ;)
Manual
13.05.06,07:09
poradaci,

som drobny zivnostnik a sam si vediem JU v Alfe.


Mam na Vas otazku, ak zaplatite fakturu, len tak ju zalozite do uctovnictva, alebo treba na ju nieco dopisat, ze bola uhradeny, kedy akym sposob a podobne.

som videl, ze niekto tam dava svoju peciatku doslo dna a do toho to vpisuju.

ake mate skusenosti ?
Ja zakladám DF zvlášť s tým, že si na ňu napíšem datum kedy bola uhradená a akým dokladom buď BV alebo VPD. Ak bola uhrádzaná na 3x tak tam dám tri datumy úhrad. Ostatné tak ako písali vyššie.
Pekný deň...:)